ŞOFÖR NEBAHAT GELİYOR, TAKSİM- EMİRGAN ÜCRETLERİNİ HAZIRLAYIN!- Sarıyer Posta

logo

ŞOFÖR NEBAHAT GELİYOR, TAKSİM- EMİRGAN ÜCRETLERİNİ HAZIRLAYIN!

ŞOFÖR NEBAHAT GELİYOR, TAKSİM- EMİRGAN ÜCRETLERİNİ HAZIRLAYIN!

Yeşilçam’ın usta oyuncularından Fatma Girik’in, 75. yaşı, düzenlenecek özel bir etkinlik ile kutlanacak. Nice Mutlu Yıllara Şoför Nebahat Abla adı verilen etkinlik ile filme atıfta bulunulacak ve meşhur Taksim ve Emirgan durağı da canlandırılacak.

Yeşilçam’a Saygı etkinliği düzenleyen İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği, filmin başrolündeki simler olan Fatma Girik ile İzzet Günay’ı da yıllar sonra buluşturacak. Etkinlik kapsamında filme de göndermede bulunulacak. Ücreti 250 kuruş olan, Taksim Emirgan arası dolmuş durağındaki klasik otomobillere de yeniden taksimetre ve dama takılacak.

SEZER SEZİN DE ANILACAK

Sami Hazinses’in Şoför Nebahat şarkısının eşliğinde ise bu durakta pasta kesilecek. Pasta ile Girik’in hem 75. yaş günü hem de Yeşilçam sinemasındaki 60. yılı kutlanacak. Şarkıyı o dönemde Münir Özkul adına seslendiren Feridun Güçlü ise aynı seslendirmeyi yaklaşık  50 yıllık aradan sonra tekrar yapacak. İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği’nin düzenlediği etkinlikte, film ilk serisinin başrol oyuncusu Sezer Sezin için de anma töreni yapılacak.

Etiketler: » » » » » » » » » »
660 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.