2015 genel seçim sonuçlarının ardından kongre sürecinin de startını veren Cumhuriyet Halk Partisi’nde ilçe başkanlıkları için sürpriz adaylar çıktı. Kadıköy ve Bakırköy’den sonra CHP’nin kalesi durumuna gelen Sarıyer’de CHP ilçe başkanlığı için Sarıyer’in tanınmış simalarının isimleri geçiyor.
Cumhuriyet Halk Partisi’nde 2015 genel seçim sonuçlarının ardından kongre süreci başladı. Kongre sürecinde belli olacak olan ilçe başkanlıkları büyük bir merakla bekleniyor. Kozmopolitik.com sitesinin haberine göre Sarıyer’de, CHP İlçe Başkanlığı için Mehmet Deniz’in yanı sıra Dr. Cengiz Alp’in eşi Aycan Alp ve Ali İhsan Özdemir‘in adı geçiyor. 39 ilçede süren bu heyecanda kulislerden son haberlerin derlenerek oluşturulduğu bu listeler, aday olması beklenen ya da parti tabanı tarafından aday olması istenen kişilerden oluşmaktadır.
İşte o liste:
Adalar
Hıdır Delipınar
Arnavutköy
Nazım Asan, Sevdakar Güler, Ruhi Tuncel, Mustafa Keskin
Ataşehir
Hakkı Altınkaynak, Ayhan Özolu, Serkan Bektaş, Hüseyin Yıldırım
Avcılar
Yüksel Can, Hüseyin Aksu, Hayri Yaman, Bayram Acar, Erhan Bozan, Burak Yüzbaşıoğlu
Bağcılar
Murat Sönmez, Abdurrahman Akalın, Hikmet Çelik, İsmail Kelbat, Ali Uçar, Ali Kaya, Cem Kılıç, Ali Öztürk, Ali Sarıçiçek, Muzaffer Yedigül, Erdoğan Nayır, Erkan Doğan
Bahçelievler
Seyit Ali Aydoğmuş, Rıza Akpolat, Musa Çulha, Hüseyin Özkahraman, Gökmen Güneş, Özgür Ağbulut, Haydar Baki Doğan, Mutlu Koyunoğlu
Bakırköy
Celal Sevinç, Tülay Ateş, Selçuk Biber, Ziya Distanlı, Serdal Kılavuz, Mehmet Sait Yücel
Başakşehir
Kazım Özeren, Mehtep Albayrak, Nurcan Şanlı, Kadir Polat, Deniz Bakır
Bayrampaşa
Hasan Mutlu, Mustafa Ataş, Muradiye Albayrak Şit
Beşiktaş
Şerif İlker Uygun, Hakan Atalay, Özgür Koçak, Mehmet Aslan
Beykoz
Şevket Arıkan
Beylikdüzü
Yaşar Genç
Beyoğlu
Muharrem Bulut, İnan Güney, Seval Ödemiş, Engin Baba, Şahin Özdemir, Oğuz Ünver, Murat Taştekin
Büyükçekmece
Hüseyin Remzi Gökbulak, Şahanım Meter
Çekmeköy
Erdoğan Bozkurt, Hüseyin Kızıldaş, Sami Yayla
Çatalca
Halil Muharrem Gök, Mehmet Çoban, Taşkan Uysal, Fırat Aykut
Esenler
Cafer Tuna, Halil Özden
Esenyurt
Ali Gökmen, Çetin Çapan, Kemal Deniz Bozkurt, Server Gökmen, Günnur Orhun
Eyüp
Sinan Akçiçek, Ferzan Özer, Kıymet Koçak, Hülya Özdemir, Ahmet Kartalkanat
Fatih
Bülent Sülek, Uğur Ataş, Fazıl Uğur Soylu, Soner Özimer, Ahmet Akbulut, İbrahim Uyarer, Oğuz Polat, Doğan Görgü
Gaziosmanpaşa
Seyit Hasan Ömür, Özge Çamcı, Mehmet Polat
Güngören
Hüseyin Konuk, Mehmet Akyürek, Selami Özdemir
Kadıköy
Ali Narin, Fikret Ünlü, Hayri Güngördü, Fehamettin Taş, Necati Ekşi, Aykut Dağyeli, Hakan Yüksekal
Kağıthane
Şükrü Parlak, Saniye Yurdakul, Zeynel Öztürk, Kemal Taştan
Kartal
Erdal Kıskanç, Kamer Gök, Taner Özdemir, Özkan Özdemir, İmam Aydın, Yıldırım Emsiz, Derya Şentürk, Yusuf Özkanlı
Küçükçekmece
Dursun Zengin, Gürkan Canol, Cevdet Ateş, Oruç Oymak, Bektaş Davutoğlu, Erhan Aslaner, Turhan Dinç
Maltepe
Dursun Ali Toraman, Necdet Saraç, Kemal Hasgül, Mehmet Türkyılmaz, Hasan Solmaz, Şahin Çakır, Engin Özkan, Ufuk Ayvataş, Bülent Tufan, Hasan Solmaz
Pendik
Kemal Ercan, Yakup Yeter, Özcan Yıldız, Atakan Atmaca, Tarık Balyalı,
Sancaktepe
Gamze Öztürk
Sarıyer
Mehmet Deniz, Aycan Alp, Ali İhsan Özdemir
Silivri
Suna Göçengil, Dilruba Akın Önal, Mümin Tuğlu
Sultanbeyli
Hayati Bozkaya, Özgür Erdem
Sultangazi
Ali Boztaş, Mustafa Tiryaki
Şile
Şecaattin Güney, Aras Aslan, Kamer Demir
Şişli
Veli Çellik, Muammer Keskin
Tuzla
Ali Çelik, Rıza Erdoğan, Bayram Akpınar
Ümraniye
Zeynel Kızılkaya, Nurkal Dedetaş, Turan Toptaş
Üsküdar
Erdoğan Altan, Hasan Durdağı
Zeytinburnu
Barbaros Doğruel, Resmiye Göç, Metin Doğan, Bülent Yalçınkaya, Seyfi Taşkın, Tacettin Akdağ, Hakan Vardar