Sivas-Kavacıklılar memleket özlemi giderdi

logo

Sivas-Kavacıklılar memleket özlemi giderdi

Sivas-Kavacıklılar memleket özlemi giderdi

 118. Kavacık Köyü Sıla Gecesi ve Pikniği’ne katılan binlerce Kavacıklı uzun süre göremedikleri dostları ile buluşurken, memleket özlemi giderme fırsatı da buldu.

Sivas – Koyulhisar – Kavacık Köyü’nde gerçekleştirilen sıla gecesi ve pikniğe İstanbul’un yanı sıra Türkiye ve dünyanın değişik yerlerinde yaşayan çok sayıda Kavacıklı katılım gösterdi.

Yaklaşık 500 Kavacıklı’nın katıldığı Sıla Gecesi’nde dernek faaliyetleri anlatılıp, görsel sunumlarla vefat edenler anıldı. Ayrıca, saya ekibi gösterisi gerçekleştirilip, halay çekildi. Sıla Gecesi’nin ertesi günü yapılan Piknik Şöleni ise Sivaslıların gövde gösterisine dönüştü. Çeşitli illerden ve yurtdışından memleketlerine gelen 3 bin Kavacıklı ve 8komşu köylerden gelen yaklaşık bin 500 kişi piknik alanında doyasıya eğlendi.

Piknikte Dernek Başkanı Sezgin Başalan, dernek olarak yaptıkları çalışmaları ve ileride gerçekleştirmeyi planladıkları projelerini anlattı.

18. Kavacık Köyü Pikniği ve Sıla Gecesi programına Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, eski Sivas Milletvekili Selami Uzun, Kağıthane Belediye Başkan Yardımcısı Mevlüt Öztekin, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir ve yönetim kurulu üyeleri, AK Parti Kağıthane İlçe Başkanı Sami İlhan ve yönetimi, AK Parti Sarıyer Belediye Meclis Üyeleri Hüseyin Coşgun ve Ahmet Kuzpınar, Sarıyer BBP İlçe Başkanı Hüseyin Koç, CHP Sarıyer 3Belediye Meclis Üyesi ve Belediye Başkan aday adayı Erol Aydın, KODEF Başkanı Tahir Duman, Eski KODEF Başkanı Adem Topal, eski Kağıthane Sivaslılar Derneği Başkanı ve işadamı Hüseyin Dündar, Sisorta Platform Başkanı Siyami Ergin ve yönetim Kurulu, komşu köylerin dernek başkanları, köy muhtarları, eski köy ağaları ve eski Kavacık Dernek Başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

Programa yoğun programları sebebiyle katılamayan Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç ve Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem telgrafla hayırlı olsun mesajı gönderdi.

Çocuklara yönelik çeşitli yarışmaların ardından bol bol hediyeler dağıtılırken ağalık seçimi ise büyük bir mücadeleye sahne oldu ve yarışma sonunda Avusturya’da yaşayan, geçen yılın ağası Necip (Muhsin) Yüksel  15 bin TL ile bu yılın da ağası oldu.

2367 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.