SİNAN ŞAMİL SAM PARKI HİZMETE GİRDİ

logo

SİNAN ŞAMİL SAM PARKI HİZMETE GİRDİ

SİNAN ŞAMİL SAM PARKI HİZMETE GİRDİ

Türkiye’nin bayrağını defalarca göndere çektirmiş şampiyon boksör Sinan Şamil Sam adına yapılan park Sarıyer’in Sarıdağ Mahallesi’nde düzenlenen bir törenle açıldı.

sinan-samil-sam-3ANNE SEVİM SAM AÇILIŞA KATILDI
Sarıyer Belediyesi’nin Sarıdağ Davet Sokak’ta baştan aşağı yenilediği parka geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden ağırsıklet boks şampiyonumuz Sinan Şamil Sam’ın ismi verildi.  Annesi Sevim Sam’ın da katıldığı açılışta konuşan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Keşke Sinan’da bugün aramızda olsaydı. Annesiyle birlikte adına açılan bu parktan denize bakabilseydi. Biz bu ülkenin bayrağını taşıyanlara, Sinan gibi göğsümüzü kabartanlara hep sahip çıkacağız. Tersine davrananların ise karşısına geçip, bayrağımızı göndere çekeceğiz.”dedi.

PARKIN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ

Modern hale getirilerek, işlevselleştirilen Sinan Şamil Şam Parkı’nda, oturma alanları,  çocuk oyun alanı ve halı sahadan oluşuyor.  Toplam 1800 metrekare üzerinde kurulu olan parkta 780 metrekare yeşil alan, 480 metrekare halı saha, 90 metrekare oyun alanı ve 450 metrekare ise dinlenme ve yürüyüş alanı bulunuyor.

 

Etiketler: » » » » » » » » »
1227 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.