Sarıoğlu: “Mehmet Deniz istifa kararını bir kez daha düşünsün”

logo

Sarıoğlu: “Mehmet Deniz istifa kararını bir kez daha düşünsün”

Sarıoğlu: “Mehmet Deniz istifa kararını bir kez daha düşünsün”

serdar-sariogluEski CHP Sarıyer İlçe Başkanı Serdar Sarıoğlu, Mehmet Deniz’in istifa kararı almasını bu süreçte doğru bulmadığını belirterek, “Su geçerken at değiştirilmez.  Mehmet Denizin tavrını ve direnişini destekliyorum. Örgütün listesinin değiştirilmesine karşıyım. Ben de olsam aynı tavrı alırdım.  Ama ben istifa etmezdim. Çünkü geçmişte bana da aynı şey yapıldı ama istifa etmedim. Cephede savaşırken çekip gitmek doğru olmaz. Bana göre istifa kararını yeniden gözden geçirmelidir” dedi.

Serdar Sarıoğlu ile ağabeyi İl Genel Meclisi Üyesi Avni Sarıoğlu bugün Sarıyer Posta’yı ziyaret ederek Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu ve Haber Müdürü Tuncay Dağlı’ya CHP’de yaşanılan liste kriziyle ilgili değerlendirmede bulundu.

Yaşanılan süreci başından itibaren değerlendirmek gerektiğini söyleyen Serdar Sarıoğlu, belediye meclis üyesi aday listesinin birkaç dakika geç verilmesi ile ilgili bir tartışma yaşamanın anlamsız olduğunu belirtip, rakip siyasi partilerin bunu kendi lehlerine kullanmak istediklerini söyledi. Bu konuda hukuki bir süreç yaşandığını belirten Sarıoğlu, seçime girememe gibi bir durumun ortaya çıkacağına inanmadığını ifade etti.C

Meclis üyesi listesinin hazırlanmasıyla ilgili olarak daha önceden hem belediye başkanı hem ilçe başkanı hem de kendisinden önce görev  yapmış ilçe başkanı ve parti büyükleriyle bir araya gelip, durum değerlendirmesi yaparak, herkesin kabul edebileceği vitrin bir liste hazırlanması konusunda Mehmet Deniz ve Şükrü Genç’e telkinde bulunduğunu anlatan Sarıoğlu, “Ancak parti içinde eğilim yoklaması yapıldı, 3 bin 500 kişi oy kullandı fakat o oyların gereği yapılamadı. Örgütün istediği, oy verdiği kişiler liste dışı bırakıldı. Listede katılmadığım çok nokta var. Eğilime katılıp partililerden yüzlerce oy almış kişilerin listeden çıkarılmasını ahlaki, etik ve doğru bulmuyorum. CHP’de böyle şeyler yaşanmazdı. Yazılanları için sızlayarak okuyorum. Ben bunu esefle kınıyorum. Bir an önce bu işlerden vazgeçilmelidir. Bu olay CHP’ye yakışmaz. Yapılması gereken şey bu sorunların bir an önce kongre ortamında tartışılmak üzere rafa kaldırılmasıdır. Tüm kadrolar seçim için seferber olmalıdır. Bunu beceremezsek 45 gün sonra yeniden ağlamaya başlarız. Emeği geçen, alın teri olan binlerce insan üzülür” dedi.

ÖRGÜTÜN LİSTESİNİN DEĞİŞTİRİLMESİNE KARŞIYIMB

Açıklaması sırasında Mehmet Denizin tavrını ve direnişini desteklediğini söyleyen Serdar Sarıoğlu şöyle devam etti:

“İstifa olayı bu arkadaşımın kendi tercihidir. Bana soracak olursanız bu süreçte her şey sineye çekilmeliydi. Onun ruh halini ve ne yaşadığını bilmediğim için fazla bir yorum yapamam. Olayın beni ilgilendiren tarafı kimin yanlış yaptığı değil, o sürece nasıl gelindiğidir. Ben de olsam aynı tavrı alırdım. Ama ben istifa etmezdim. Çünkü geçmişte bana da aynı şey yapıldı ama istifa etmedim. Su geçerken at değiştirilmez. Cephede savaşırken çekip gitmek doğru olmaz. Bana göre Mehmet Denizin istifa kararını yeniden gözden geçirmelidir. Ama istifa ederse de görev alanı boş bırakılmaz yerine atanacak arkadaşımız göreve devam eder. Partimizde ilçe başkanlığı yapacak çok arkadaşımız var.”

Sarıoğlu Mehmet Deniz’in istifa kararından vazgeçmediği takdirde kendisine bu görev verilirse kabul etmeyeceğini belirtip, “Bunu doğru da bulmam, etik de bulmam. İstifa eden kişinin yerine talibim demek doğru değildir. Bu konuda herhangi bir arayışım da yok” dedi.

5794 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.