ŞEMDİNLİ’DE 8 ŞEHİDİMİZ VAR, Sarıyer Posta Gazetesi

logo

ŞEMDİNLİ’DE 8 ŞEHİDİMİZ VAR

ŞEMDİNLİ’DE 8 ŞEHİDİMİZ VAR

Türk Silahlı Kuvvetleri, Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde meydana gelen çatışmada, 6 asker ile 2 korucunun şehit düştüğünü açıkladı.

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde sabaha karşı Türkiye‘ye sızmaya çalışan bir grup PKK’lı terörist ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Çatışmada 6 askerimiz ile 2 korucumuz şehit düştü. Şehitlerimizin ardından bölgede helikopter desteğiyle geniş çapta operasyon başlatıldı.

SALDIRI GİRİŞİMİ SONUCUNDA ÇATIŞMA ÇIKTI

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Türk Silahlı Kuvvetleri, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “2 Kasım 2017 Perşembe günü Hakkari ili Şemdinli ilçesi Ortaklar bölgesinde, bölücü terör örgütü tarafından yoğun sis ve kötü hava koşullarından faydalanarak gerçekleştirilmeye çalışılan saldırı girişiminin tespit edilmesi sonucunda meydana gelen çatışmada 6 kahraman silah arkadaşımız ile 2 güvenlik korucumuz şehit olmuş, biri ağır olmak üzere 2 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Yaralılar derhal hastaneye sevk edilmiş olup tedavilerine devam edilmektedir. Çıkan çatışmada 5 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Bölgedeki operasyonlara devam edilmektedir.”

Sarıyer Posta Gazetesi olarak şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve aziz milletimize başsağlığı diliyoruz.

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
471 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.