ŞEHİTLER TEPESİ’NE KARANFİL BIRAKTILAR!

logo

ŞEHİTLER TEPESİ’NE KARANFİL BIRAKTILAR!

ŞEHİTLER TEPESİ’NE KARANFİL BIRAKTILAR!

UNESCO İyi Niyet Elçisi Kim Puch yine İyi Niyet Elçisi Zülfü Livaneli ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç Beşiktaş’taki patlamada şehit düşenlerin bulunduğu yere karanfil bırakarak, dünyaya barış mesajı verdiler.

dsc_4332UNESCO İyi Niyet Elçisi Puch, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ile burada bulunmak büyük bir onur olduğunu belirterek, birkaç gün önce şehit düşen kahramanlara kalbinin derinliklerinden saygı sunmak üzere geldiğini, bütün şehitlerin ailelerine ve acı çekenlere kalbimin derinliklerinden sabır ve iyilikler dilediğini söyledi.

 TÜM ACILARI GERİDE BIRAKTIĞIMIZ BİR YIL OLSUN!

Puch, şehitlerin bulunduğu yerden dünyaya barış çağrısını, “Küresel farklılıklarımız, bütün mezhep, ideolojik farklılıklar son bulsun. 2017 tüm acıları geride bırakıp birbirimize sarıldığımız bir yıl olsun. Türkiye’ye huzur gelsin ve acılarımız son bulsun” sözleriyle yaptı. Livaneli, Kim Puch UNESCO’dan arkadaşı olduğunu belirterek, bütün dünyada çocuklar ölmesin, savaşlar olmasın, gençler toprağa düşmesin diye hayatını adadığını kaydederek, “Dün Sarıyer Belediyesi’nin yaptığı sempozyumdaki konuşmasında, ‘Ben kurtuldum şanslıydım. Aylan bebekler ölmesin, Türkiye’de insanlar ölmesin diye çabalamalıyız’ dedi. Hep birlikte buradaki acıların son bulmasını Türkiye’ye ve dünyaya barış gelmesini diliyoruz”  dedi.

dsc_4368TÜM DÜNYAYA BARIŞ ÇAĞRISI YAPIYORUZ!

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Türkiye’nin içinde bulunduğu dönemde çok ciddi acılar yaşandığını ve bu acıların son bulmasını dileyerek başladığı konuşmasında, “Gerçekleşen felaketlerin, gencecik şehitlerimizin anısına buraya Sevgili Zülfü Livaneli ve Kim Puch ile birlikte geldik. Livaneli’nin 50. Sanat yılı için Türkiye’ye gelirken, Kim Puch’a İstanbul’da terör var gitme telkinlerine, ‘Hayır barışa katkı sunmak için gideceğim’ ısrarıyla geldi. Ve bugün de buraya birlikte gelerek, tüm dünyaya barış çağrısı yapıyoruz” dedi.

 

 

Etiketler: » » » » » » » » » » »
826 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.