Şehidin evine asılan Tük Bayrağı’nı aldılar

logo

Şehidin evine asılan Tük Bayrağı’nı aldılar

Şehidin evine asılan Tük Bayrağı’nı aldılar

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde şehit düşen Doğan Acar’ın evine asılan Türk bayrağı’nın geri alındığı ortaya çıktı.

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde komando er olarak vatani görevini yaparken şehit düşen Doğan Acar’ın evine asılan Türk bayrağının, geri alındığı ortaya çıktı. Şehidin annesi Fatma Acar, Akhan Mahallesi’ndeki evlerinin önüne devlet görevlileri tarafından asılan bayrağın geri alınmasını, kendisini ziyaret eden BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’ye, “Benim çocuğum kanını verdi, canını verdi. Hak etmedi mi bir bayrağı?” diyerek, gözyaşları içinde anlattı.

Anne Acar: Şehit ailesinden bayrak istenmez

Acılı anne,  “Sabrı yok bunun da sabretmek zorundayız. Devletimize sağ salim teslim ettik, bayrağa sarıp verdiler. Yetmedi, evveli gün evimden bayrak istemeye geldiler. Şehit annesinden bayrak istenmez. Benim çocuğum kanını verdi, canını verdi. Hak etmedi mi bir bayrağı?” şeklinde konuştu.

Bayrağın geri alınmasına şaşırdığını ifade eden Genel Başkan Destici’nin, “Neden bayrağı istiyorlar sizden?” sorusu üzerine Acar, “Buraya büyük bayrak asmışlar. Benim çocuğum bunu hak edememiş. Benim çocuğum devlete hizmet etti ama o bayrağı oradan istemeye gelince ben bir kere daha yıkıldım, bana koydu. Bir bez parçasını benim çocuğum hak edememiş. Şehit ailesinden bayrak istenmez. Bunu nereye gitsem dile getireceğim.” diyerek tepki gösterdi.

Etiketler: » » » »
1278 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.