Seçmen kartlarında “gel al” devri..!

logo

Seçmen kartlarında “gel al” devri..!

Seçmen kartlarında “gel al” devri..!

130 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde oy kullanacak seçmenlerin nerede oy kullanacağını bildirmek amacıyla kullanılan seçmen kartlarının dağıtımında bu kez ilginç bir olay yaşanıyor. Daha önceki seçimlerde seçmenlerin adreslerine posta yoluyla gönderilen kartlar bu kez muhtarlıklarda sahiplerine imza karşılığı teslim ediliyor.

Yüksek Seçim Kurulu tarafından bastırılıp, İlçe Seçim Kurullarına gönderilen ve buradan da muhtarlara verilen Seçmen Kimlik Belgesi’nin tesliminde yaşanan “gel al” devri seçmenler için sıkıntılara yol açarken, sahibine teslim konusunda da garantili görülüyor.

2Seçmenlerin kimlik bilgilerinin yanı sıra 30 Mart 2014’te yapılacak yerel seçimlerde oy kullanacakları sandık yeri, sandık ve sıra numarasının yazılı olduğu seçmen kartlarını bir haftadan beri muhtarlıklarda sahiplerine dağıttıklarını söyleyen Sarıyer Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sarıuçak, “Geçen seçimde Seçmen Kimlik Belgelerini postacılar sahiplerine ulaştırmıştı. Bu seçimde ise farklı bir yol izlendi ve İlçe Seçim Kurulu’ndan muhtarlara verilen bu belgeler sahiplerine muhtarlıklarda imza karşılığı teslim ediliyor. Vatandaşlarımız için belki biraz sıkıntılı olacak ama belgelerin kaybolmaması için garantili bir yol. Seçime kadar bu belgelerin bizlerden alınmasını istiyoruz” dedi.

1294 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.