SASİDER Başkanı Ali Genç: Hiçbir Siyasi partinin arka bahçesi değiliz

logo

SASİDER Başkanı Ali Genç: Hiçbir Siyasi partinin arka bahçesi değiliz

SASİDER Başkanı Ali Genç: Hiçbir Siyasi partinin arka bahçesi değiliz

Sarıyer Sivaslılar Derneği Başkanı Ali Genç, Sarıyer Posta Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu’na dernek çalışmaları ve gündeme dair ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Sarıyer’in en aktif derneklerinden olan Sarıyer Sivaslılar Derneği Sarıyer Merkez’e taşınarak hizmet vermeye devam ediyor. Siyasetten kültüre, eğitimden spora birçok alanda çalışma yürüten dernek, sadece Sivaslılara değil tüm Sarıyer’e hitap ediyor. Sarıyer Sivaslılar Derneği Başkanı Ali Genç, Sarıyer Posta Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu’nu dernek binasında kabul ederek, önemli açıklamalarda bulundu. Genç, derneğin Sarıyer Merkez’e taşınmasının ana nedenleri içinde; Toplumla olan iletişimin daha da kuvvetlendirmek ve Sarıyer’in en güzel yeri olan Merkez’de Sivaslılara yakışır bir dernek olmasını sağlamak olduğunu belirterek, Sarıyerlilere hizmet etmekten büyük mutluluk duyduklarının altını çizdi.

“Sarıyer’i Sivas’tan, Sivas’ı Sarıyer’den ayırmak mümkün değil”

ali genç Güçlü bir yönetim kadrosuyla Sarıyer’e hizmet vermeyi amaçladıklarını belirten Genç, “Sarıyer’i Sivas’tan, Sivas’ı Sarıyer’den ayırmak mümkün değil. Sarıyerlilerin layık olduğu bütün güzellikleri, STK’larla birlikte elimizden geldiği kadarıyla yaşadığımız ilçeye hizmet etmeye çalışıyoruz. Bu çalışmalar, sosyal kapsamda olmakla beraber, birçok faaliyet yürütüyoruz. Engelli, şehit yakınları, dul ve yetim vatandaşlarımıza dernek olarak destek olmak öncelikli çalışmalarımızın başında geliyor. Öğrencilerimize burs imkanı, okullarda makale yarışmaları gibi çalışmalar yapmayı planlıyoruz. Sivaslılar Derneği olarak katkıda bulunmaya çalışıyoruz.

Genç: Sessizlerin sesi olacağız

Genç, konuşmasına Sarıyerlilerin birlik ve beraberliğine vurgu yaparak şu ifadeleri kullandı: “Sarıyer’de yaşayan Sivaslılar olarak hep birlikte yaşamaktan çok mutluyuz. Sarıyer nüfus yapısı olarak çok kültürlü bir yapıya sahip. Bu anlamda tek bir yöne bağlı kalmayacağız. Burada sessizlerin sesi olacağız. Sadece Sivaslıların değil, Sarıyer’i temsil eden, Anadolunun hoş, iyi niyetli ve iş yapmaya hazır genç, dinamik beyinlerin olacak. Bunun içinde Kastamonulular, Giresunlular, Trakyalılar yani Sarıyer’de haksızlığa uğrayan herkesin yanında olacağız. Dolasıyla da temsilde adaleti vilayetler bazında sağlamış olacağız. Önümüzdeki günlerde Sarıyer’de faaliyet yapan STK’larla yeni binamızda misafir ederek, bir araya geleceğiz.”

Genç: Siyasetçiler samimi değil

Sarıyer’in birçok sorununun olduğunu belirten Genç, “Sarıyer’de siyasi parti başkanlarının üstüne düşeni yapmamasından kaynaklanan birçok sorun yaşanıyor. Sarıyer’de yaşanan sorunlar sadece Sivaslıların yaşadığı değil, bütün Sarıyerlilerin sorunudur. Sarıyer’in en büyük sorunlarının başında mülkiyet sorunu geliyor. Sarıyer’de yaşanan yetki karmaşasından bu sorun bir türlü çözülemiyor. Anadolu’dan buraya 30 – 40 yıldır gelip yerleşen insanlara çok büyük haksızlık yapılıyor. Burada yaşayan vatandaşlar evine bir çivi çakamazken, inşaat firmaları Sarıyer’i talan edebiliyor. Bunlar doğal olarak haksızlık. Bunun mecliste çözülmesi gerekiyor. Tamamen vatandaşların lehine çözülmesi gerekiyor. Siyasiler çözmeye yanaşmıyor, samimi değiller” dedi.

Genç: Hiçbir partinin arka bahçesi değiliz

Yaklaşan 1 Kasım genel seçimleri ile ilgili de açıklama yapan Genç: “ Dernek olarak bizler siyasetin dışında olacağız. Hiçbir siyasi görüşün arka bahçesi değiliz. Ama siyaseti yakından gözetleyeceğiz. Sarıyer için çalışmaya gönüllü olan kimse, Sarıyer menfaatleri doğrultusunda parti gözetmeden destek veririz.”

“Sarıyer’i temsil eden adayı parti gözetmeden destekleriz

Sarıyerli bir adayın mutlaka meclise girmesi gerektiğinin altını çizen Genç, “Önümüzde genel seçimlerde Sarıyer’i temsil edecek olan hiç kimse yok. Buna sahip çıkmamız lazım. Sarıyerli bir vekilin mecliste olması lazım. Hangi parti olduğu bizim için önemli değil, önemli olan Sarıyer’i temsil etmesi. Bizim sesimize kulak veren hangi parti olursa olsun destek veririz. Ama kimsenin bizleri kullanmasına asla müsaade etmeyiz. Eğer siyaset varsa her partiden bir Sarıyerli aday olmalı” dedi.

Pehlivanoğlu’ndan destek

Sarıyer Posta Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu hayırlı olsun dileklerinde bulunarak, “ Sarıyer için hizmet etmeye gönüllü, Sarıyer’e bir taş üstüne taş bırakan bütün STK’ların yanında olacağız. Bizler de yerel gazete olarak, Sarıyer’de yaşayan bütün derneklerle ortak çalışmaya hazırız. Birlikte çalışarak, herkesin elini taşın altına koyarak ortak paydamız olan Sarıyer için elimizden geleni yapmalıyız. Yürüttüğünüz tüm sosyal faaliyetler Sarıyer’de hizmet ve faaliyet gösteren bütün derneklere ışık olacaktır” diyerek destek sözü verdi.

 

 

Etiketler: » » » » » » »
1661 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.