Sarıyerliler'den İDO’ya ‘Baz’ tepkisi

logo

Sarıyerliler’den İDO’ya ‘Baz’ tepkisi

Sarıyerliler’den İDO’ya ‘Baz’ tepkisi

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) A.Ş’den Sarıyer Meydanına yeni bir baz istasyonu kurması vatandaşın tepkisine neden oldu.

BAZ İSTASYONUİDO Sarıyer İskelesi’ne İDO tarafından baz istasyonu kurulması hem vatandaşların hem de oradaki işletmelerin tepkisine neden oldu. Sarıyer’in en kalabalık ve canlı yerlerinden olan Sarıyer Meydanında İDO’ya ait iskelede bulunan işletmelerin çatısına İDO ile operatör şirketleri arasında yapılan anlaşmayla baz istasyonu kuruldu.

Vatandaş ve esnaf tepkili

Daha öncede bir çok tepkiye neden olan baz istasyonları, Sarıyer Belediye Meclis kararlarına rağmen, İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetki alanında. İDO iskelesinde operatör şirketlerine ait 3 tane baz istasyonu kiralama karşılığında kuruldu. Bu durumdan hem Sarıyerli vatandaşlar hem de işletme sahipleri tepki göstererek, baz istasyonlarının kaldırılmasını istedi.

Baz istasyonlarına karşı imza kampanyası

Vatandaşlar ve işletme sahipleri; meydanda hem çocuk parkı hem de Sarıyer’in en kalabalık yeri olmasından dolayı hayati önem taşıdığına dikkat çekerek, baz istasyonlarının kaldırılması için imza kampanyası başlatacaklarını dile getirdi.

İDO

Haber: Nevzat Temel

Etiketler: » » » » » » »
2907 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.