Sarıyerliler İstinye’de eğlenmeye devam ediyor

logo

Sarıyerliler İstinye’de eğlenmeye devam ediyor

Sarıyerliler İstinye’de eğlenmeye devam ediyor

SARİYERLİLER-İSTİNYEDE-EGLENMEYE-DEVAM-EDİYOR

Sarıyer Belediyesi tarafından Maden Mahallesi’nin iki ayrı noktasında iftar yemeği verildi. Mahalle sakinlerinin onurlandırdığı iftar sofraları Dereiçi Sokak ve Fatih İlkokulu’nun bahçesinde kuruldu. Ney dinletisi eşliğinde yerlerini alan mahalleliler, aynı sofrada buluşarak birlik ve beraberlik içinde oruçlarını açtılar.

Fatih İlkokulu bahçesinde düzenlenen iftar yemeğinde Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in yerine konuşma yapan Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, “Orucunuz ve niyetiniz kabul olsun. Birlik ve beraberliğin hayrı olan Ramazan ayının Sarıyerimize, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Başkanım bugün aramızda değil ama gönlü sizinle birlikte. Başkanımızın daha önce katıldığı iftar sofralarında ilettiği bir mesajı yinelemek istiyorum. Uyuşturucu ile ilgili bir sorunumuz var. Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi maalesef Sarıyer’de de bu sorunla karşı karşıyayız. Belediye meclisimizin aldığı kararla oluşturulan komisyonumuz, yaklaşık 2 aydır ailelerle, emniyetle, bu işe el uzatan herkesle bir çalışma yapmaktadır. Anne ve babalar olarak bu çalışmaya kulak vermenizi istiyorum. Çocuğunuzun hareketlerini kontrol etmelisiniz ve yetkili mercilerle temas halinde olmalısınız” dedi.

EZGİLER İSTİNYE’DEN YÜKSELİYOR

Sarıyer Belediyesi tarafından Ramazan ayı nedeniyle düzenlenen etkinlikler kapsamında İstinye Tersane konser alanında Ahırkapı Roman Orkestrası ve Zeynep Başkan sahne aldılar. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, yüzlerce Sarıyerli ile birlikte çalınan ezgileri büyük bir keyifle dinledi. Alanı dolduran vatandaşlar Ahırkapı Roman Orkestrası’nın çaldığı şarkılarla göbek atarken, Karadenizli Sanatçı Zeynep Başkan’ın seslendirdiği türküler eşliğinde horon oynadılar. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Zeynep Başkan’a çiçeğini taktim ettikten sonra yaptığı konuşmada Sarıyerlilerin herşeyin en iyisine layık olduğunu ifade ederken, alanı dolduran yüzlerce vatandaşı uyuşturucu konusunda uyardı.

Ramazan ayı nedeniyle düzenlenen iftar yemeğine ve konserlere Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun, Başkan Yardımcıları İsmail Erdem ve Semra Kartal, CHP Meclis üyeleri ve birim müdürleri katıldı.

Etiketler: » » » » » »
841 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.