Sarıyerliler el ele verip “barış zinciri” oluşturdu

logo

Sarıyerliler el ele verip “barış zinciri” oluşturdu

Sarıyerliler el ele verip “barış zinciri” oluşturdu

635136433824642852İstanbul Forumlararası Çalışma Grubu’nun ortak çalışması olarak parklardan sokaklara, Eminönü’nden Sarıyer’e, Kadıköy’den Kartal’a, İstanbul’dan tüm Türkiye’ye uzanan barış zincirinin ilk halkası Sarıyer’de oluşturuldu.

İstanbul genelinde dün saat 13.00’te başlayan yürüyüşe katılan gencinden yaşlısına yüzlerce vatandaş barış sloganları attılar. Yoldan geçen araçlar; beyazlar giyen, yakasına barışın simgesi zeytin dalını takan, elinde “Barış için elele” bayrakları bulunan vatandaşlara korna çalarak destek verdiler.

635136433964733546

Barış İçin El Ele Forumlararası Çalışma Grubu’nun ortak hareketi olan ve Sarıyer’den başlayan yürüyüş hakkında bilgi veren forum temsilcisi Emin Turan, “Ülkemizin bulunduğu bölge şiddetin hüküm sürdüğü, insanların öldüğü bir bölge. Bunun üzerine savaş çığlıkları atılıyor. Suriye’ye müdahale söz konusudur. Bu demek oluyor ki insanlar ölecek, yerlerinden, yurtlarından olacak, doğa mahvolacak. Bunun durdurulması gerekiyor. Biz savaş istemiyoruz. Bunun için sesimizi güçlü olarak çıkartmamız gerekiyor. Bizler İstanbul Forumları olarak bu sese öncülük etmek istedik. Şu anda İstanbul’da on binlerce insan el ele verdi ve barış istediklerini söyledi. Bu sesin duyurulmasını istiyoruz. Savaş çığırtkanlıkları yapanların bunu görmelerini istiyoruz” dedi.

 

1228 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.