Sarıyerli siyasetçi Betül İstanbullu’dan CHP’den aday adaylığı sinyali

logo

Sarıyerli siyasetçi Betül İstanbullu’dan CHP’den aday adaylığı sinyali

Sarıyerli siyasetçi Betül İstanbullu’dan CHP’den aday adaylığı sinyali

3“SARIYERLİYİM, CHP’LİYİM, KADIN KOTASI VAR, DÜŞÜNÜYORUM..”

Sarıyerli siyasetçi ve gazeteci Betül İstanbullu, CHP Sarıyer’den belediye başkanlığı aday adayı olabileceği yönünde bir düşüncesi olduğunu belirtip, kısa bir süre sonra bu düşüncesini netleştireceğini belirtti.

Bu düşüncesinde Sarıyerli olması, CHP’de siyaset yapması ve partinin yüzde 33 gibi büyük bir oranda kadın kotası koymasının önemli etkisi olduğunu söyleyen İstanbullu, “Şu an için kesin karar vermiş değilim ancak süreç devam ediyor. Geçmişte milletvekili adayı oldum, Sarıyer Belediyesi’nde 12 yıllık bir çalışmışlığım var. Siyasetin içinden gelen biriyim. Sarıyer için neler yapılması gerektiğini biliyorum. Bu doğrultuda belediye başkanlığını düşünüyorum. Koşullar uygun olduğu takdirde aday adaylığı için başvuru yapmak içimden geliyor” dedi.

4KADIN SORUNLARINA DUYARLI YAKLAŞIMLAR SERGİLİYOR

Betül İstanbullu 2009 yerel seçiminde, Sarıyer Belediye Başkan adayı olan Dr. Cengiz Alp’le birlikte hareket etmişti. Hatta o dönem Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Sarıyer’e gelerek miting yapmış ve Dr. Cengiz Alp’in adaylığına destek vermişti.

Siyasetin yanı sıra gazetecilik de yapan Betül İstanbullu’nun kadınelisiyaset.com ve kadınelihaber.com adında iki internet sitesi bulunuyor. Kadınlara yönelik sosyal sorumluluk projeleri içinde de yer alan İstanbullu düzenlediği panel ve toplantılarda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Genel Başkan Yardımcısı Şafak Pavey ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ü de konuk edip, halkla buluşturmuştu.

Betül İstanbullu’nun Yeniköy’deki gazete bürosunun açılış törenine CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin de katılmıştı.

3278 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

#

Sarıyerli siyasetçi Betül İstanbullu’dan CHP’den aday adaylığı sinyali” için 1 yorum

  1. gökhan sevinç : diyor ki:

    keşke olsanızda en azından gerçek sarıyerli bir başkan görsek gerçek sarıyerliler bunu canı gönlden desteklese