SARIYERLİ KADINLARDAN 9’NCU SERGİ

logo

SARIYERLİ KADINLARDAN 9’NCU SERGİ

SARIYERLİ KADINLARDAN 9’NCU SERGİ

El yapımı eserlerden oluşan ve kadın kursiyerler tarafından hazırlanan “Gönülden ele, elden size” sergisi, Sarıyer Belediyesi Hizmet Binası’nda görücüye çıktı.

Sarıyer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen ve ekim ayından bu yana müdürlüğün bünyesinde eğitim alan kursiyerler tarafından hazırlanan “Gönülden ele, elden size” sergisinin dokuzuncusu bugün başladı. 17 başlıkta toplanan yüzlerce eserden oluşan“Gönülden ele, elden size” yeni binada açılan ilk sergi olma unvanının da sahibi oldu.

 4 MAYIS’A KADAR AÇIK

Sarıyerli kadınlardan oluşan kursiyerlerin eserleri, sanatseverler tarafından oldukça ilgi gördü. Şifre dantel, keçe yapımı, kurdelenakışı, 3 boyutlu şekillendirme, el nakışları, mefruşat, çini boyama, giyim, Antep işi, hesap işi, iğne oyası, takı tasarım, ahşap boyama, quiling, yağlı boya resim, seramik ve tabii yapma çiçek sanatından oluşan sergiyi gezen sanatseverler, eserleri yakından inceleme fırsatı buldu.4 Mayıs’a kadar açık kalacak olan sergideki tüm ürünler satışa açık.

Serginin açılışına, Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Tahmaz, Sarıyer Belediye Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun da katıldı.

http://www.sariyerposta.com

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » »
1862 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.