Sarıyerli emekliler örgütleniyor!

logo

Sarıyerli emekliler örgütleniyor!

Sarıyerli emekliler örgütleniyor!

Sarıyer’de yaşayan emekliler kahvaltı programında bir araya geldiler. Emekliler, toplantıda Emekli-Sen Sarıyer Şubesini kurmak istediklerini dile getirdi.

Sarıyer Kent Dayanışması öncülüğünde Sarıyer’de değişik iş dallarından emekli olan vatandaşları bir araya getirmek amacıyla Büyükdere Çelik Gülersoy Parkı çay bahçelerinde kahvaltı programı düzenlendi. “Sarıyerli genç ve dinamik emekliler kahvaltıda buluşuyor, paylaşacağın yiyecekleri al gel” sloganıyla bir araya gelen emekliler, toplantıda Emekli-Sen Sarıyer Şubesini kurmak istediklerini dile getirdi.

Turan: Amaç, dayanışma içinde olmak

Türkiye ve Sarıyer’in sorunlarının tartışılıp fikir alışverişinde bulunulduğu kahvaltılı programda, emeklilerin yaşadıkları sorunlar konuşuldu. Konuyla ilgili konuşma yapan Sarıyer Kent Dayanışması Sözcüsü Emin Turan, “Emeklilerin yaşadığı sorunların çözümü konusunda bu tür toplantıları sürekli yapacağız. Emeklilerimizi evlerden, kahve köşelerinden alarak, bilgi birikimlerinden faydalanarak, gelecek nesillere aktaracağız. Tecrübelerinden faydalanarak, yaşadıkları sorunları çözmeye çalışacağız. Bunun için Sarıyer genelinde bir çalışma başlatılarak bütün emeklilerimize ulaşacağız. Bu bağlamda örgütlenme içine girerek, Emekli- Sen Sarıyer şubesini açmak istiyoruz” dedi.

Haber: Nevzat TEMEL

Etiketler: » » » » » »
1530 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.