SARIYERLİ ÇOCUKLAR KÜLTÜR TURUNDA - Sarıyer Posta

logo

SARIYERLİ ÇOCUKLAR KÜLTÜR TURUNDA

SARIYERLİ ÇOCUKLAR KÜLTÜR TURUNDA

Sarıyer Belediyesi, çocukların kültür bilincini geliştirmek amacıyla, İstanbul’un simgelerini Sarıyer Gençlik Merkezi (SAGEM) öğrencileriyle geziyor.

Proje, Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı ve Sarıyer Belediyesi’nin ortaklığında yürütülüyor. Rehber eşliğinde yapılan gezilerde Galata Kulesi, Rezzan Has Müzesi, Sultanahmet Meydanı ve Yerebatan Sarnıcı bulunuyor. Çocuklar, gün boyunca gezip gördükleri yerleri daha sonra yaptıkları kolaj ve maket çalışmalarıyla pekiştiriyor. Gezilerin sonuncusu İstanbul Arkeoloji Müzesi’ne yapılacak.

PROJENİN HEDEF KİTLESİ 6 VE 7. SINIF ÖĞRENCİLERİ

Turist Rehberi Ozan Bahçe, “Kültür Karıncıları Projesi, etkinlik öncesi testleri, etkinlikler ve etkinlikler sonrası testleriyle bir bütün proje. Hedef kitle olarak 6 ve 7. sınıf öğrencileri seçiliyor. Önce sınıf içi çalışması, daha sonra da sahada bir gezi. Aktarmak istediğimiz şey, İstanbul’un medeniyetler tarihi boyunca aynı topraklarda yaşamış farklı toplumların izlerini anlatmak. Geçen zaman içinde ne gibi bir görüntüye dönüştüğünün hikayesi aktarmak istedik” dedi.

Etiketler: » » » » » »
218 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.