Sarıyer'e sürpriz isim Resul Can

logo

Sarıyer’e sürpriz isim Resul Can

Sarıyer’e sürpriz isim Resul Can

resul can

Yerel seçimler yaklaşırken, Sarıyer’deki partilerde adaylık için yarış kızıştı. CHP’de sürpriz isim olarak Resul Can’ın adaylığı siyasi kulislerde konuşuluyor 

CHP’nin, Sarıyer’den sürpriz bir adayla seçime gireceği konuşuluyor. CHP’de Sarıyer için şuanda Adalar Belediye Başkan Yardımcılığı yapan 25 yıllık deneyimli bir bürokrat olan Resul Can’ın ismi geçiyor. Bürokrat olduğu için henüz başvuru yapmayan Can’ın önümüzdeki günlerde adaylığını açıklayacağı da gelen bilgiler arasında.

KILIÇDAROĞLU’NUN TEKNİK EKİBİNDEYDİ 

Gürsel Tekinin İl Başkanlığı döneminde Bilim Kurulu’nda görev yapan Resul Can, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığında ise teknik projeleri yürüten ekibin içinde yer alıyordu. 25 yıllık belediyeciliği ile bilinen Resul Can, Nurettin Sözen döneminde de Boğaziçi İmar Müdürlüğü’nde çalışmıştı.

KENTSEL DÖNÜŞÜM UZMANI

Daha önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Kentsel Dönüşüm Koordinatörlüğü de yapan Resul Can’ın yine kentsel dönüşüm yasasının hazırlanmasında önemli katkısı bulunuyor. İstanbul’a hakim bürokrat kimliği ile bilinen Can’ın İstanbul’un 1/100.000’lik çevre planlarının hazırlanmasında da görev aldığı biliniyor. Mevcut belediye başkanı Şükrü Genç’in, Sarıyer’in en önemli sorunu olan mülkiyet meselesinin çözümünde yetersiz kalması, özelikle kentsel dönüşüm konusunda deneyimli olan Resul Can’ın şansını genel merkez ve halk nezdinde daha arttırdığı yönünde yorumlanıyor.

3204 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.