SARIYER’E 21’İNCİ KARDEŞ ŞEHİR GELİYOR, Sarıyer Posta

logo

SARIYER’E 21’İNCİ KARDEŞ ŞEHİR GELİYOR

SARIYER’E 21’İNCİ KARDEŞ ŞEHİR GELİYOR

Yurt içinde 11, yurt dışında 9 kardeş şehri bulunan Sarıyer’e, yeni kardeş bu kez Çin’den geliyor. Çalışmalar kapsamında Çin’in Şanghay eyaletine bağlı Jiading Belediyesi ile Sarıyer Belediyesi arasında önümüzdeki günlerde resmen kardeşlik köprüsü kurulacak.

Türkiye’de 11, dünya genelinde 9 kardeş şehri bulunan Sarıyer Belediyesi farklı coğrafyalarla dostluk köprüleri kurmaya devam ediyor. Bu kapsamda Çin Halk Cumhuriyeti Konsolosluğu Genel Koordinatörü Erdem Işık eşliğinde, Çin’in Şanghay eyaletine bağlı Jiading Belediyesi ile kardeş şehir olmak için ilk adım atıldı.

GENÇ: DOSTLUK KÖPRÜLERİ KURMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Görüşmeden duyduğu mutluluğu dile getiren Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Dünyanın dört bir yanındaki kentler ve insanlarla dostluk köprüleri kurmaya devam edeceğiz” ifadesini kullandı. Heyetlerin karşılıklı olarak kardeş şehir projesini gerçekleştirmek için çalışmalar yaptığı belirtildi.

SARIYER BELEDİYESİ’NİN YURT DIŞI KARDEŞ ŞEHİRLERİ;

Macaristan VAC Belediyesi, İngiltere Enfield Belediyesi, Gazimagusa, Beyarmudu Belediyesi, Kıbrıs Gönyeli Belediyesi, Azerbaycan Haçmaz Belediyesi, Bosna-Hersek Jajce Belediyesi, Güney Kore Busan Namgu Belediyesi, Almanya Aachen Belediyesi, İtalya Ravenna Belediyesi.

SARIYER BELEDİYESİ YURT İÇİ KARDEŞ ŞEHİRLERİ;

Ordu, Mesudiye Belediyesi, Rize, Tunca Belediyesi, Edremit, Güre Belediyesi, Kırklareli, Pınarhisar Belediyesi, Bolu, Mudurnu Belediyesi, İstanbul, Adalar Belediyesi, Erzincan, Mollaköy Belediyesi ve Geçit Belediyesi, Çorum, Ağdağul, Mecitözü Belediyesi ve Oğuzlar Belediyesi.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
393 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.