Sarıyer’e 2 SAGEM daha

logo

Sarıyer’e 2 SAGEM daha

Sarıyer’e 2 SAGEM daha

Sarıyer Belediyesi tarafından çocuk ve gençlik eğitimi için Sarıyer’in 9 mahallesinde hayata geçirilen SAGEM (Sarıyer Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi), bünyesine Reşitpaşa ve Bağlar şubelerini de ekledi.

33

 

Sarıyer’de yaşayan çocukların akademik bilgi ve becerilerinin desteklenmesi ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla hizmet veren SAGEM’ler Sarıyerli ailelerin gözdesi oldu.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in kurdelelerini kestiği Reşitpaşa ve Bağlar SAGEM şubelerinin açılışı halkın yoğun katılımıyla gerçekleşti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törenler, SAGEM’li öğretmenler, öğrenciler ve velilerin SAGEM’i anlatan konuşma ve şiirleriyle devam etti.

Genç: Amacımız eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak

geç3Reşitpaşa Mahalle Muhtarı Celal Selim ve Yeniköy Mahalle Muhtarı Engin Cevahiroğlu’nun teşekkür konuşmalarının ardından mikrofona gelen Başkan Şükrü Genç şöyle dedi; “Daha önce Reşitpaşa’da var olan SAGEM’in olanaksız koşulları vardı, şimdi kendi yerimizi açıyoruz. 11 mahallede 11 tane SAGEM’imiz var. Amacımız eğitimde fırsat eşitliğini sağlayarak,  kolejde verilen eğitimle devlet okullarında eğitim alan çocukların eşit seviyede olmasını sağlamak. Biz kavgayı bırakmak zorundayız, farklı düşünceler olabilir. Önemli olan bir arada kardeşçe yaşamaktır. Çocukların özlemi kavga değil, çocukluğunu barış içinde yaşamaktır. Eğitimin önemini herkese anlatmamız gerekiyor.  Biz eğitimimizi tamamladığımızda çocuklarımız yere sağlam basacaktır.”

Genç: Bu toplum birlikte olduğu zaman yarınını korur

genç 2Çocuklara kazandırdıkları projelerle çok gurur duyduğunu ifade eden Başkan Şükrü Genç; “Buraları sahiplenmek zorundayız. Burada sadece çocuklara değil, açık öğretim fakültesinde okuyan gençlerimize ders verme olanağı, okuma yazma kursları, emek atölyesi var. Buranın yaşatılması sizin elinizde.  Biz çocukları yürüme çağında alıp üniversiteye girene kadar çocuklarımıza destek olmayı temel hedef olarak belirledik. Hep birlikte el ele vereceğiz. Bir sokağın asfaltını daha az dökeriz bir SAGEM daha yaparız. 11 tane SAGEM yapıldı ve bunların hiç biri için belediyeden para çıkmamıştır, hayırsever dostlar tarafından yapılmıştır. Bu toplum birlikte olduğu zaman yarınını korur. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum, çocuklarımızın yolları açık olsun” diye konuştu.

SAGEM’li öğrencilerin barış şiirleri söylediği ve yoğun bir halk kitlesinin takip ettiği açılış törenlerinin ardından 11öğrenciler, Başkan Genç’e yaptıkları çalışmalardan hediye ettiler.

Törenlere ayrıca Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Yöneticileri, Sarıyer Belediyesi Meclis Üyeleri, Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri, Mahalle Muhtarları, öğrenci ve veliler katıldı.

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » »
1964 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.