Sarıyer’den Gazze’ye, direnişe bin selam

logo

Sarıyer’den Gazze’ye, direnişe bin selam

Sarıyer’den Gazze’ye, direnişe bin selam

 

36

AK Parti Sarıyer İlçe Gençlik Kolları’nın öncülüğünde gerçekleştirilen İsrail’i protesto eylemine katılan Sarıyerliler, Filistin için tek ses, tek yürek oldu.

Sarıyer Liseliler Parkı’nda bir araya gelen yurttaşlar, buradan Sarıyer Meydanı’na doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüş sırasında İsrail karşıtı sloganlar atan topluluğa, yoldan geçen araçlardan ve çevredeki evlerden de destek geldi.

Eylemde bir konuşma yapan AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar, İsrail’in Gazze’de gerçekleştirdiği katliama en net ve sert tepkiyi Türkiye’nin verdiğine dikkat çekerek “Yaşanan duruma sessiz kalmak, dilsiz şeytan olmaktır” dedi.

Bayraktar’ın ardından basın açıklaması yapan AK Parti Sarıyer Gençlik Kolları Başkanı Kadir Cebeci, “Ortadoğu’da, kardeşlerimizin arasındaki husumet en az Gazze’de ölen çocuklar kadar içimizi acıtıyor. Suriye’de eli kanlı zalim diktatörün, kendisini Müslüman olarak tanımlayan bazı topluluk ve ülkeler tarafından desteklenmesi ciddi şekilde içimizi acıtıyor. İçimizi acıtan başka bir olay da Filistin’de yaşanıyor. Filistin aynı zamanda Çanakkale demektir. Bugün burada Filistinli kardeşlerimize destek için yapmış olduğumuz yürüyüş, yarın bu zulümlerin karşısında daha dik durmamıza neden olacaktır” ifadelerini kullandı.

91

 

Etiketler: » » » » » » » »
781 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.