SARIYER’DEN BOZCAADA’YA TİYATRO

logo

SARIYER’DEN BOZCAADA’YA TİYATRO

SARIYER’DEN BOZCAADA’YA TİYATRO

Sarıyer Belediyesi Tiyatrosu gecen hafta sonu Bozacaada Belediyesi tarafından tiyatro şenliğine davet edildi. Davete katılan Sarıyer Beledıye Tiyatrosu 2 gün sergiledikleri oyunlarla Bozacaadalılar’ı güldürdü.

Bozcaada Belediyesi’nin bu kış ‘adada tiyatro var’ sloganı ile başlattığı tiyatro şöleni, Sarıyer Belediye Tiyatrosu’nun önce gündüz saatlerinde ‘sözcük dükkanı’ isimli çocuk oyunu ile ardından da ‘umudumuz ayaktopu’ isimli oyunuyla devam etti.

Saat 20.00’da Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda sahnelen oyuna adalılar yine yoğun ilgi gösterdi. Geceye izinde olan Kaymakam Mustafa Akın’ın haricinde yine tüm protokol katıldı. Ayrıca Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem’de geceye katılarak oyunu Bozcaada Belediye Başkanı Can Yılmaz ile birlikte izledi. Ferhan Şensoy’un yazdığı ‘Umudumuz ayaktopu’ oyun ile adalıları sık sık kahkahaya boğan gecede zaman zaman referandum ile ilgili esprili göndermelerde yapıldı.

“BOZCAADA’NIN YANINDA OLACAĞIZ”

Gece sonunda yaptığı konuşmada, sanatın kültürümüzü gelecek kuşaklara aktarmada çok önemli olduğunun altını çizen Sarıyer Belediye Başkanı İsmail erdem, Başkan Yılmaz’a sanata olan katkısından dolayı tebrik etti. Erdem şunları dedi:“Biz Sarıyer Belediyesi olarak her zaman yanınızda olacağız. Kültür ve sanata bakan başkan yardımcısı olarak, sadece tiyatroda değil diğer konularda da her zaman ada halkının yanında olduğumuzu bildirmek isterdim.”dedi.

GELİN TEŞEKKÜRÜ GAZİ MUSTAFA KEMAL’E YAPALIM

Adalı tiyatroseverlerin kahkaya boğuldu oyunun ardından iki belediye arasında karşılıklı hatıra hediyeler verildi. Başkan Yılmaz, “Biz Türkiye’de kadından bahsedebiliyorsak, üretime katılan kadından, erkek ile eşit haklara sahip kadından, tiyatrocu kadından bahsedebiliyorsak ve bu eşsiz topraklarda bir ağaç gibi tek ve hür ama bütün farklılıklarımızla birlikte hala bir orman gibi kardeşçesine yaşayabiliyorsak bence hazır teşekkürü gelin hep beraber gazi Mustafa Kemal Atatürk’e yapalım.”dedi.

Başkan Yılmaz’ın konuşmasının ardından çalınan İzmir Marşı’na tüm salon ayakta eşlik etti.

http://www.sariyerposta.com

 

Etiketler: » » » » » » » » » »
1500 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.