SARIYER’DEKİ ÖZEL OKUL KAPATILDI MI? İŞTE CEVABI- Sarıyer Posta

logo

SARIYER’DEKİ ÖZEL OKUL KAPATILDI MI? İŞTE CEVABI

SARIYER’DEKİ ÖZEL OKUL KAPATILDI MI? İŞTE CEVABI

Akşam saatlerinde Sarıyer’de bulunan Özel Mürüvvet Evyap Okulları’nın FETÖ soruşturması kapsamında kapatıldığı iddiasına yalanlama geldi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Sarıyer’de bulunan Özel Mürüvvet Evyap Okulları bünyesindeki 5 kurumun kapatıldığı öne sürülmüştü. Okulun bakanlığın yürüttüğü soruşturma kapsamında FETÖ ile iltisaklı olduğu gerekçesi ile kapatıldığına yönelik haberler yayınlanmıştı. Konuyla ilgili olarak Özel Mürüvvet Evyap Okulları adına Avukat Ayfer Bayer’den açıklama geldi.

“OKULDA EĞİTİM VE ÖĞRETİME DEVAM EDİLİYOR”

Bayar yaptığı açıklamada, okulun basında çıkan illegal oluşumlar ile irtibatlı olduğu şeklindeki bilginin doğru olmadığını bildirdi. Bayer, söz konusu haberlerin maddi bir hatadan kaynaklandığını belirtti. Ayrıca, görevlendirme makamının oluruyla okula gelindiğini ancak aynı makamın talimatıyla okula hiçbir zarar vermeden kurumları ayrıldığını söyledi. Bayer, okullarda eğitim ve öğretime devam edildiğini ifade etti. Tespit tutanağında da söz konusu kurumların hiçbir taşınmaza dokunmadan okuldan ayrıldığı bilgisi yer aldı.

Etiketler: » » » » » » » » »
2155 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.