SARIYER'DEKİ O MERKEZ AVRUPA STANDARTLARINA KAVUŞTU

logo

SARIYER’DEKİ O MERKEZ AVRUPA STANDARTLARINA KAVUŞTU

SARIYER’DEKİ O MERKEZ AVRUPA STANDARTLARINA KAVUŞTU

Sarıyer Belediyesi’nin Kısırkaya Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi, Avrupa standartlarında hizmet veren bir kuruma dönüştü.

Sarıyer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı olan merkez, şimdilerde yenilenen yüzüyle Avrupa standartlarında hizmet veriyor. Her gün özel olarak dezenfekte edilen alanlar,  hayvanların daha sağlıklı bir şekilde yaşayabilecekleri ortamlara dönüştü. Köpekler için özel olarak yapılan kum havuzları da dikkat çekiyor.

Kısırkaya Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi

TIBBİ EKİPMANLAR YENİLENDİ

Veteriner Hekim Hüseyin Tunç, merkezdeki yenilikler hakkında bilgi verdi. Tunç, hangar denilen köpek bakım ünitesini tamamen kaldırdıklarını söyledi ve tıbbi ekipman olarak fazla olanaklarının olmadığını anımsattı. Tunç, “Şimdi kan sayım cihazı, röntgen cihazı, sterilizatörler, yoğun bakım üniteleri, serum infizyon cihazları gibi cihazlarımız var. Onun dışında çevre düzenlemeleri yapıyoruz. Yaşam şartlarını daha iyileştirdik. Her gün burada baştan aşağı bir dezenfeksiyon var. Sadece kullandığımız aletleri değil havayı da sterilize ediyoruz” dedi.

Kısırkaya Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi

 HAYVANLAR ARTIK KUYU SUYU İÇMİYOR

Elektrik tesisatının da tamamen yenilendiğini aktaran Tunç, “Burası Karadeniz sahili bu nedenle yağmur ve fırtına daha şiddetli oluyor. Onları iyileştirmemiz gerekiyordu. Kabloların hepsi yeraltından gitti. Artık daha iyi bir panomuz var. Aynı şekilde regülatör sistemi geldi. Elektriğimiz sabit kalıyor ve cihazlarımız kesintiden etkilenmiyor. Su tesisatımız da yenilendi, İSKİ’nin şebeke suyu artık buraya kadar geliyor. Hayvanlar kuyu suyu içmekten kurtuldu. Doğalgaz sistemimiz ve son derece modern bir havalandırma sistemimiz var” diye konuştu.

KAYIT VE İŞARETLEME SİSTEMİ

Merkezde kayıt ve işaretleme sistemini anlatan Tunç, “Burada misafirlerimiz tartılıp ön muayenesi yapılıyor. Aciliyetine göre bir iki gün müşahede altına alıyoruz. Ardından kısırlaştırılacaksa kısırlaştırıyoruz ya da normal tedavisine devam ediyoruz. Sahiplendirmek için önce hayvanın sağlığının yerinde olması ve kısırlaştırılmış olması gerekiyor. Onun dışında bir bakan gönüllüsü varsa bu hayvanın sahiplendirileceğini söylüyoruz. Eğer onlar da onay verirse sahiplendiriyoruz” şeklinde konuştu.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » »
739 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.