SARIYER'DEKİ O KURUM ÜSTÜN ZEKALI ÇOCUKLARIN ÜSSÜ OLDU

logo

SARIYER’DEKİ O KURUM ÜSTÜN ZEKALI ÇOCUKLARIN ÜSSÜ OLDU

SARIYER’DEKİ O KURUM ÜSTÜN ZEKALI ÇOCUKLARIN ÜSSÜ OLDU

2012 yılından beri 300’ün üzerinde üstün zekalı çocuğa Sarıyer’deki Özel Boğazhisar Eğitim Kurumları’nda eğitim imkanı tanındı.

Üstün zekalı çocuklarının eğitimi için hazırlanan ‘Her Çocuk Özeldir’ isimli projede başvuru tarihi 15 Eylül’e kadar uzatıldı. Projeyle ilgili bilgiyi Tüm Üstün Zekalılar Derneği (TÜZDER) Proje Koordinatörü Ömer Faruk Şekeroğlu verdi.  Şekeroğlu, zamanında fark edilemeyip uygun eğitimin sağlanamayan üstün zekalı çocukların büyük kayıp olacağına dikkat çekti. Projelerinin Enderun’dan ilham alınarak sunulduğunu kaydeden Şekeroğlu, Enderun’un dünyanın ilk üstün zekalılar okulu olduğunu söyledi. 2012’den bu yana yapılan projelerle 300’ün üstünde çocuğun Sarıyer’deki Özel Boğazhisar Eğitim Kurumları’nda eğitim gördüğünün de altını çizdi. Sarıyer’deki bu kurumun zeka atölyesi ve gelişim atölyelerine sahip olduğunu aktaran Şekeroğlu, başvuruların yoğun olduğunu kaydetti.

BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI

Bu gelişmeler ışığında üstün zekalı çocukların projeden faydalanması için başvuru süresi uzatıldı. Başvurular 15 Eylül tarihine kadar gerçekleştirilebilecek. ‘Her Çocuk Özeldir’ isimli projeyle ilgili www.tuzder.org adresinden de kapsamlı bilgi alınabiliyor.

 

Etiketler: » » » » » » » » » »
692 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.