SARIYER'DEKİ KÖŞKÜNÜ SATILIĞA ÇIKARDI

logo

SARIYER’DEKİ KÖŞKÜNÜ SATILIĞA ÇIKARDI

SARIYER’DEKİ KÖŞKÜNÜ SATILIĞA ÇIKARDI

Sarıyer’deki köşkünü satılığa çıkaran 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın eşi Semra Özal, 23 yıldır oturduğu ev için 9 milyon dolar istediği öğrenildi.

1993 yılında vefat eden 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın eşi Semra Özal, Sarıyer‘de tam 23 yıldır yaşadığı köşkünü satılığa çıkardı. Özal’ın Büyükdere Mahallesi Sevimli Sokak’ta 3 numaralı köşküne 9 milyon dolar istediği öğrenildi. Kısa süre önce köşkü boşaltan Özal, oğlu Ahmet Özal’ın evine taşındı. Özal’ın yaşadığı süre içinde 24 saat polis korumasında bulunan ev, şu sıralar yeni sahibini arıyor.
Sarıyer sahili 100 metre mesafedeki dubleks köşk, aynı zamanda pek çok ünlü yalıya da komşu. 83 yaşındaki Semra Özal, eşi Turgut Özal’ın 1993 yılında ölümünden sadece bir yıl sonra Büyükdere’deki bu eve taşınmıştı.

SARIYER’DEKİ KÖŞKÜ İÇİN 9 MİLYON DOLAR İSTİYOR 

Semra Özal’ın satılığa çıkardığı köşk, 2009 yılında evine giren hırsızlar tarafından soyulmuştu. Görevli polisin dikkatsizliği nedeniyle köşke giren hırsızlar, Özal’ın ziynet eşyaları ve pek çok elektronik eşyasını çalarak kayıplara karışmıştı. Polisin yürüttüğü titiz çalışma sonucu 11 kişilik hırsızlık şebekesi çökertilmiş, Özal’ın çalınan ve Şanlıurfa’da toprağa gömülerek saklanan eşyaları ise polis tarafından ele geçirilerek kendisine teslim edilmişti. Öte yandan yaklaşık 6 yıl önce de Semra Özal’ın, bir davete katılmak için yine bu evinden ayrılmak üzereyken kapıda düştüğü ve ayağını kırdığı öğrenildi. Özal’ın oğlunun evine taşınmadan önce uzun süredir evinden dışarı çıkmadığı belirtildi.

Etiketler: » » » » » »
1590 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.