SARIYER'DEKİ KAHREDEN KAZADA ŞOFÖRÜN 15 YIL HAPSİ İSTENDİ

logo

SARIYER’DEKİ KAHREDEN KAZADA ŞOFÖRÜN 15 YIL HAPSİ İSTENDİ

SARIYER’DEKİ KAHREDEN KAZADA ŞOFÖRÜN 15 YIL HAPSİ İSTENDİ

Sarıyer’de 5 yaşındaki Yaren Aluç’un hayatını kaybetmesine sebep olan kazayla ilgili dava görüldü. Savcı, şoför Erdal Yavuz’un 15 yıl hapisle cezalandırılmasını talep etti.

Duruşma İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Sarıyer’deki kazada hayatını kaybeden Yaren Aluç’un ailesi, sanık Erdal Yavuz hakkındaki şikayetlerini sürdürdü. Diğer sanıklar için de takdiri mahkemeye bıraktı. Aluç ailesinin avukatı, Yavuz’un kasıtla adam öldürme suçundan cezalandırılması talebinde bulundu.

SAVCI MÜTALAAYI AÇIKLADI

Savcı İsmail Arslan da duruşmada mütalaasını açıkladı. Mütalaada 5 yaşındaki Yaren’in kazada hayatını kaybettiği, babaannesinin ise ağır bir şekilde yaralandığı belirtildi. Bilirkişi raporunda Yavuz ile babaane Aluç kusurlu bulunurken, araçlarını park eden diğer şahısların suçunun olmadığı kaydedildi. Savcı, Yavuz’un taksirle ölüme neden olmak suçundan 2 ila 15 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması talebinde bulundu. Savcı Arslan ayrıca babaannenin cezalandırılmamasını istedi. Mahkeme heyeti, duruşmayı erteledi.

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
828 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.