Sarıyer’deki hastane inşaatları hızla devam ediyor

logo

Sarıyer’deki hastane inşaatları hızla devam ediyor

Sarıyer’deki hastane inşaatları hızla devam ediyor

2Sarıyer sınırları içinde yapımı devam eden iki büyük hastane ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin inşaatı hızla devam ediyor. TOKİ tarafından yaptırılan Huzur Mahallesi’ndeki 600 yataklı eğitim ve araştırma hastanesi ile Çayırbaşı’ndaki 350 yataklı devlet hastanesinin kaba inşaatlarının kısa bir süre sonra tamamlanması bekleniyor.

Her ne kadar AK Parti’nin 2014’teki yerel, 2015’teki genel seçimde Sarıyer halkından daha fazla oy almak amacıyla gerçekleştirildiği ifade edilse de, sonuçta vatandaşın sağlık hizmeti almasında önemli görevler üstlenecek olan hastanelerin hizmete girmesi ilçenin bu alanda büyük atılım kaydetmesine yol açacak.

DSCF5460İstinye Devlet Hastanesi ile Sarıyer Merkez’deki İsmail Akgün Devlet Hastanesi’nin hem fiziki hem de tıbbi imkanlarının nüfusu 400 bine dayanan Sarıyer’in ihtiyacını karşılayamadığını belirten vatandaşlar, “Başka ilçelerde son derece modern hastaneler varken Sarıyer’in bu anlamda geri bırakılmış olması en başta yöneticilerin ihmal ve eksikliği. Bu eksikliğin son dönemde görülmüş olması önemli bir olay. İnşallah inşaatlar biter, binaların içleri gerektiği şekilde donanır ve yetişmiş sağlık elemanları bizlere hizmet vermeye başlar” dediler.

 

 

 

8046 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.