SARIYER’DE ZİHİNSEL ENGELLİ ÇOCUKLARA ÇİÇEKLE REHABİLİTASYON- Sarıyer Posta

logo

SARIYER’DE ZİHİNSEL ENGELLİ ÇOCUKLARA ÇİÇEKLE REHABİLİTASYON

SARIYER’DE ZİHİNSEL ENGELLİ ÇOCUKLARA ÇİÇEKLE REHABİLİTASYON

Sarıyer Engelli Çocuk ve Ailelerine Destek Merkezi’nde (EÇADEM)  öğrenim gören zihinsel engelli çocuklar, sanatçı Menderes Güneş’in atölyesine konuk oldu.

Engelli çocukların sosyal hayata katılım sağlamasına yönelik hizmet veren EÇADEM, 12 çocuğu çiçek atölyesine götürdü. Çiçeklere ve doğaya olan tutkusu bilinen Menderes Güneş’in atölyesinde etkinlik gerçekleştirildi. Çocuklar, etkinlikte çiçeklerden çok etkilendi ve keyif dolu bir gün geçirdi. Organizasyon, çiçek sanatının engelli rehabilitasyonunda kullanılmasının ilk örneği oldu. Çocuklar, burada avokado çekirdeğinden fidan yetiştirmeyi deneyimledi. İç dünyalarını da atölyede yaptıkları çalışmalarla ifade etme imkanı buldular. Çocuklar, elleriyle hazırladıkları saksıları evlerine götürerek gelişim süreçlerini takip edecek.

Sarıyer Engelli Çocuk ve Ailelerine Destek Merkezi’nde (EÇADEM)  öğrenim gören zihinsel engelli çocuklar, sanatçı Menderes Güneş’in atölyesine konuk oldu.

“İNANILMAZ BİR MUTLULUK”

Etkinlikle ilgili konuşan Güneş, sosyal sorumluluk projelerinin öneminden bahsetti. Güneş, “Yetimhanelere, engelli çocukların merkezlerine ve huzurevlerine gidiyoruz. İnsanların daha çok çiçekle buluşmasını sağlıyoruz. Bugün inanılmaz bir mutluluk yaşıyoruz. EÇADEM ile tanışmam arkadaşım sayesinde oldu.  İnsanların çiçekle, toprakla ve doğayla iç içe olması güzel bir enerji veriyor. Projenin devamı gelecek” ifadelerini kullandı.

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
369 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.