SARIYER'DE YILBAŞI ÖNCESİ KAÇAK ÇAM AĞACI TEMİNİNE KARŞI TEDBİR ALINDI - Sarıyer Posta

logo

SARIYER’DE YILBAŞI ÖNCESİ KAÇAK ÇAM AĞACI TEMİNİNE KARŞI TEDBİR ALINDI

SARIYER’DE YILBAŞI ÖNCESİ KAÇAK ÇAM AĞACI TEMİNİNE KARŞI TEDBİR ALINDI

Sarıyer’de yılbaşı öncesinde kaçak çam ağacı temin etmesini önlemek için temsili operasyon düzenlendi.

İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri, yeni yıldan dolayı denetim çalışmalarını sıklaştırdı. Sarıyer Bahçeköy Fidanlığı’nda temsili olarak operasyon gerçekleştiren ekipler, mizansen gerçekleştirdi. Buna göre, kaçak ağaç kesen vatandaşlar, ekipler tarafından yakalandı. Kullandıkları araç ve gereçlere ise el konuldu. Kaçak ağaç kesen vatandaşlar hakkında ise yasal işlem başlatıldı.

VATANDAŞLARA ÇAM FİDANI DAĞITILDI

Ekipler, ayrıca vatandaşlara dağıtmak üzere çam fidanı hazırlattı. Bu fidanlar da şehrin kalabalık noktalarında dağıtıldı. Yılbaşı çamı fidanlarıyla ilgili açıklamada bulunan İstanbul Orman Bölge Müdürü Recep Ateş, ormanlardan usulsüz yararlanmayı önlemek için çalıştıklarını açıkladı. Fidanları 50-1050 TL arasında satışa hazır olduğunu kaydeden Ateş, önemli bilgiler de verdi.

10 KİŞİ YAKALANDI

Çam ağacı almak isteyenlere ve fidancılık işi yapanlara uyarı yapan Ateş, tahribata değildi. 10 kişinin yakalandığını sözlerine ekleyen Ateş, bu kişilerin adliyeye sevk edildiğini vurguladı. Ateş, bunun 3 aydan başlayan ve 5 yıla kadar hapis cezası, bin gün kadar da idari para cezasının bulunduğunu kaydetti.

Etiketler: » » » » » » » » » »
246 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.