SARIYER'DE ŞEHRE İNEN DOMUZLAR İÇİN UZMAN YORUMU GELDİ

logo

SARIYER’DE ŞEHRE İNEN DOMUZLAR İÇİN UZMAN YORUMU GELDİ

SARIYER’DE ŞEHRE İNEN DOMUZLAR İÇİN UZMAN YORUMU GELDİ

İstanbul sokaklarında son zamanlarda kirpilerden sonra sansar da görülmeye başlandı. Yaşanan olay akıllara, geçtiğimiz haftalarda Sarıyer’de şehre inen domuzları getirdi. Uzmanlar, bu hayvanların, ormanlık alanların yetmemesi halinde geniş alanlara yayıldığını belirtiyor.

Gazete Habertürk’ün haberine göre, İstanbul’da son zamanlarda kirpilerin yanı sıra vatandaşlar sıkça sansar görmeye başladı. Bu sansarlar, bina çatılarında ve bahçelerde dolaşıyor. Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) Üyesi Veteriner Ahmet Emre Kütükçü, İstanbul’da sıkça görülen türün kaya sansarı olduğunu belirtti. Sansarların geceleri beslenmeye çıktığını kaydeden Kütükçü, bu hayvanların şehirde yaşamaya ayak uydurduklarını dile getirdi. Kütükçü, yeni yapıların betonarme ve yüksek olmasının da bu hayvanların farklı alanlara yönlenmesine sebep olduğunun altını çizdi.

YİYECEK ARAMAK İÇİN ŞEHRE İNİYORLAR

Yaşanan bu olay akıllara Sarıyer’de 18 Temmuz tarihinde şehre inen domuzları getirdi. Kütükçü, domuzların şehre inmesiyle ilgili de tespitlerde bulundu. Kütükçü, ormanlık alanın yetmemesi halinde domuzların geniş alanlarda tarama yaptığını anımsattı. Yiyecek aramak için de hayvanların şehre indiğini kaydeden Kütükçü, “Bu bize domuzların şehirde yiyecek aradığını, ormanın yetmediğini söylüyor” dedi.

 

Etiketler: » » » » » » » » » »
742 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.