Sarıyer’de operasyon: 13 gözaltı

logo

 Sarıyer’de operasyon: 13 gözaltı

 Sarıyer’de operasyon: 13 gözaltı

İstanbul’da organize suç örgütüne yönelik Sarıyer’in de aralarında bulunduğu 6 ilçede gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda 13 şüpheli yakalandı.

İstanbul Emniyeti Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri organize suç örgütüne yönelik çalışma başlattı.  Ekiplerin sürdürdüğü teknik ve fiziki takip sonrası, Sultangazi, Beykoz, Kağıthane, Şişli, Beykoz, Sarıyer’deki eş zamanlı operasyonlarda 13 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltındaki şüphelilerin Suç Örgütü Kurma ve Yönetme, Örgüte üye olma, adam öldürme, 6 kişinin silahla yaralanması, yağma, mala zarar verme, polise mukavemet, 6 gece kulübü ve eğlence mekânın kurşunlanması olaylarının failleri oldukları tespit edildi. Aynı örgüte yapılan ara operasyonlarda 2 kişinin yakalanarak tutuklandığı, 6 ruhsatsız tabanca ele geçirildiği belirtildi. Operasyonda 5 tabanca, 1 pompalı tüfek ve çok sayıda mermi ele geçirildi.

İlk 6 ayda 443 organize suç örgütü üyesi yakalandı

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, suç örgütlerine yönelik yaptığı çalışmalar sonucu, 2016 yılının ilk 6 ayında 443 çete üyesini gözaltına aldı. Bu şüphelilerden 106’sı çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

155 Polis İmdat” hattına ihbar yağdı

Çetelere yönelik düzenlenen operasyonların sıklaşmasının, Emniyet’e yapılan ihbarların artmasına da sebep olduğu öğrenildi. Çökertilen suç örgütlerini görerek, çete korkusunu üzerinden atan çok sayıda mağdurun “155 Polis İmdat” hattına ihbar yağdırdığı belirtildi.

 

Etiketler: » » »
2528 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.