SARIYER’DE OLİMPİYAT ŞAMPİYONU YETİŞTİRECEK KURSLAR BAŞLIYOR- Sarıyer Posta

logo

SARIYER’DE OLİMPİYAT ŞAMPİYONU YETİŞTİRECEK KURSLAR BAŞLIYOR

SARIYER’DE OLİMPİYAT ŞAMPİYONU YETİŞTİRECEK KURSLAR BAŞLIYOR

Sarıyer’de Yapay Zeka Sınıfı ve Matematik Olimpiyatları’na katılacak öğrenciler ve onların velileriyle birlikte bilgilendirme toplantısı yapıldı.  

Matematik Olimpiyatları hazırlık sınıfı öğrencilerine önemli bir isim eşlik edecek.  TÜBİTAK’ta Türk Milli Matematik Takımı’nı uluslararası yarışmalara hazırlayan Prof. Dr. Mehmet Hamidoğlu, öğrencilerle tanıştı. Sarıyer Akademi’nin projesi kapsamında öğrencilerle buluşan Hamidoğlu,  öğrencilerin ilgi ve yetenekleri çerçevesinde gelişimlerinin destekleneceğini vurguladı. Hamidoğlu, amaçlarının öğrencileri ulusal ve uluslararası çapta gerçekleştirilecek yarışmalara katılımı sağlayacak seviyeye ulaştırmak olduğunu belirtti.

“TELEFON VE BİLGİSAYAR ÇAĞIMIZIN VEBASI”

Teknoloji bağımlılığı konusunda önemli tespitlerde bulunan Hamidoğlu, “Telefon ve bilgisayar bağımlılığı çağımızın vebasıdır. Çocuklarımızı bu bağımlılıktan kurtarmak için yetenekleri doğrultusunda bunun gibi projelere dahil etmemiz gerekir. Burada ebeveynlere büyük sorumluluk düşüyor. Onların ilgi alanlarını keşfetmesine yardımcı olup böyle etkinliklere yönlendirmek sizlerin elinde” dedi.

YAPAY ZEKA SINIFINDA EĞİTİMİ UZAY ÇETİN VERECEK

Yapay Zeka Sınıfı Projesi kapsamındaki eğitimi de Boğaziçi Üniversitesi’nden Dr. Uzay Çetin verecek. Öğrencileri yeni nesil bilime hazırladıklarının altını çizen Çetin, çalışmalara 20 öğrenciyle başlayacaklarını kaydetti. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç de eğitime verdikleri önemden bahsetti. 7 bin 500 öğrenciye burs verildiğini kaydeden Genç, kendisinin de liseden bu yana bursla okuduğunu anımsattı.

Etiketler: » » » » » » » » »
474 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.