Sarıyer’de Okullar Tatil mi?

logo

Sarıyer’de Okullar Tatil mi?

Sarıyer’de Okullar Tatil mi?

Kar yağışının İstanbul’u teslim alması sonrası özellikle öğrencilerin ve velilerin merak ettiği tek konu okulların durumu oldu.

2014’ün son yılı olan 31 Aralık günü İstanbul’da yağan kar nedeni ile okulların tatil edilip edilmeyeceğine dair yaptığımız araştırmalar sonucu İstanbul Valiliğinden tarafımıza yapılan açıklama şu şekildedir.

“İstanbul genelinde karla mücadele kapsamında tüm tedbirler alınmıştır, yağan karın yolları kapatması gibi bir durum söz konusu değildir. Alınan tedbirler ve çalışmalar nedeni ile bu yağış oranı ile herhangi bir olumsuzluğun olmasını beklemiyor bütün İstanbul’da trafiğin işlemesini öngörüyoruz. Bu öngörülerimiz tamamen hava tahminleri ve mevcut duruma göre şekillenmiştir. Bu tabloda okulları tatil etme gibi bir durum söz konusu değildir. Oluşabilecek olağan üstü bir durumda ise çocuklarımızın güvenliği için gerekli görüldüğü zaman bu karar revize edilebilecektir.”

Evet açıklamadanda anlaşılacağı üzere şu saat itibarı ile Sarıyer dahil İstanbul’un hiç bir bölgesinde şu anda okulların tatil edilmesi ile ilgili bir karar alınmış değildir.

Etiketler: » »
1671 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.