SARIYER’DE NEDEN YOK?

logo

SARIYER’DE NEDEN YOK?

SARIYER’DE NEDEN YOK?

Sarıyer’de araç muayene istasyonunun olmaması özellikle her gün trafikte direksiyon sallayan dolmuşçuları zora sokuyor. İstanbul’un Asya yakasında 5 ayrı yerde bulunan muayene istasyonu Avrupa yakasında iki yerde var.

Karayolları’nın sorumluluğundaki Araç Muayene İstasyonları’ndan Sarıyerli sürücüler dertli. Çünkü 400 bin nüfuslu Sarıyer’den 50-60 kilometre uzakta en yakın araç muayene istasyonu var. Sürücüler yılda en az bir kez gitmek zorunda olduğu Araç Muayene İstasyonu’nun Sarıyer’de de olmasını istiyor. Her gün trafikte 300 araçla direksiyon sallayan SS 19 Nolu Sarıyer Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Kazım Bilge, İstanbul’un Asya yakasında 5 ayrı noktada olan araç muayene istasyonunun Avrupa yakasında sadece iki yerde bulunduğunu belirtirken, Sarıyer’e en yakın olan istasyonun ise 50-60 kilometre mesafede olduğunu kaydetti.

KARŞI’DA 5 YERDE VAR

SS 19 Nolu Sarıyer Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Kazım Bilge “400 bin nüfuslu Sarıyer olarak bir araç muayene istasyonumuz yok. En yakın istasyon Haraççı İstasyonu.  Bize 60-70 kilometre uzaklığı var. Gidiş geliş 140 kilometre. Bir saatlik iş bir günümüzü alıyor. Bir de muayeneden geçmediğinizde, geri gelip ertesi gün tekrar gidiyorsunuz.  308 aracımız var. Bu potansiyelimizin dikkate alınmasını bekliyoruz. Sarıyer’de bir muayene istasyonu şart.”derken, Asya yakasında 5 ayrı yerde istasyon bulunduğunu söyledi. Bilge, “Karşı tarafta Dudullu, Samandra, Pendik, Kurtköy ve Orhanlı’da var. Bunların aralarındaki mesafe 15-20 kilometre en uzaktaki 40 kilometre. Oysa bizim burada öyle değil. Avrupa yakasında iki yerde var. En yakını 50-60 kilometre.”diye dert yandı.

http://www.sariyerposta.com/

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » »
2597 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.