Sarıyer'de hayatını kaybetti

logo

Sarıyer’de hayatını kaybetti

Sarıyer’de hayatını kaybetti

Üç dönem maliye bakanlığı yapan Kemal Unakıtan tedavi Maslak Acıbadem Hastanesi’n de yaşamını yitirdi.  70 yaşında hayatını kaybeden Unakıtan, 2009’da BY-PASS, 2013 yılında ise böbrek nakli olmuştu.

Eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın cenazesi, Zincirlikuyu gasilhanesine götürüldü. Bir süredir vücudundaki ödemler nedeniyle özel bir hastanede tedavi gören ve bu sabah hayatını kaybeden 70 yaşındaki Unakıtan’ın cenazesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait cenaze aracıyla hastaneden alınarak, Zincirlikuyu Mezarlığı gasilhanesine götürüldü. Unaktan’ın cenazesi yarın öğle namazına müteakip Süleymaniye camisinde kılınacak namazın ardından Süleymaniye Külliyisine defnedilecek.

KEMAL UNAKITAN KİMDİR?

1946 yılında Edirne’inin Süloğlu ilçesine bağlı Domurcalı köyünde doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Edirne’de tamamladı. 1968 yılında Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi (Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi)’nden mezun oldu. Üniversite eğitiminin ardından Maliye Bakanlığı’nda Hesap Uzmanı olarak göreve başladı. SEKA Genel Müdür Muavinliği ve 1976-1978 yılları arasında SEKA Genel Müdürlüğü yaptı. Daha sonra özel sektöre geçti; çeşitli sanayi kuruluşlarında, finans kurumlarında (Albaraka Türk Finans Kurumu), dış ticaret şirketlerinde Genel Müdürlük, Yönetim Kurulu üyeliği ve Yöneticilik yaptı.
Unakıtan evli ve 3 çocuk babasıydı.

Etiketler: » » » » » » » » »
965 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.