Sarıyer'de dolandırıcılık operasyonu

logo

Sarıyer’de dolandırıcılık operasyonu

Sarıyer’de dolandırıcılık operasyonu

Otomobil almak isteyen kişiyi dolandırdığı iddiasıyla yakalanan ve 20 ayrı suçtan arandığı belirlenen şüpheli, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Sarıyer Emniyet Müdürlüğü’ne başvuran Z.M.Ö. adlı vatandaş, internet üzerinden satışa çıkarılan bir otomobili almak için A.P. (38) ile temas kurduğunu, banka hesabına 18 bin 700 lira kaparo yatırdığı A.P’ye bir daha ulaşamayınca dolandırıldığını fark ettiğini ve şikayetçi olduğunu bildirdi.

Şüpheli yakalandı

Çalışma başlatan polis ekipleri, Başakşehir’de bir eve düzenlenen operasyonda A.P’yi yakaladı. A.P’nin, dolandırıcılıktan 15, tehditten 2, hakaretten 1, resmi belgede sahtecilikten 1, özel hayata ilişkin görüntü ve sesleri ifşa etmekten 1 olmak üzere 20 suçtan arandığı tespit edildi.

Serbest bırakıldı

Öte yandan, A.P’nin banka hesaplarında yapılan incelemede, 35 şüpheli işlem hareketi olduğu, çeşitli tarihlerde değişik illerden paralar yatırıldığı, başka dolandırıcılık olayına karışıp karışmadığının araştırıldığı bildirildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen A.P, tutuksuz yargılanmak serbest bırakıldı.

 

Etiketler: » » »
1436 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.