SARIYER'DE BÜYÜK HASAR VEREN YANGIN sarıyer posta, sariyer

logo

SARIYER’DE BÜYÜK HASAR VEREN YANGIN

SARIYER’DE  BÜYÜK HASAR VEREN YANGIN

Sarıyer Reşitpaşa’da de bir derneğin depo kısmında yangın çıktı. Dumanlar tüm sokağı kaplarken yangın itfaiye ekiplerinin çalışması sonucu söndürüldü. Yangında ölen ya da yaralanan olmazken dernekte maddi hasar meydana geldi.

Yangın, Reşitpaşa Mahallesi Günebakan Çiçeği Sokakta 18.00 sıralarında meydana geldi. İnsan ve Medeniyet Hareketine bağlı Günışığı Derneği Reşitapaşa Şubesinin depo bölümünde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Dumanları ve alevleri gören mahalle sakinleri durumu itfaiye ekiplerine haber verdi. Kısa sürede alevler tüm depoyu sardı. Yangın nedeniyle çıkan dumanlar kısa sürede tüm sokağı kapladı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangına müdahale etti.

SARIYER’DE TEHLİKEYE KARŞI ELEKTRİKLER KESİLDİ

Yangın esnasında içeride öğrencilerin olmaması herhangi bir can kaybı ve yaralanmaya yol açmadı. Alevler sokak içerisindeki bir elektrik telini koparttı. Kopan elektrik direğinde şelaleler oluştu. Telin kopması nedeniyle sokak içerisinde bazı evlere elektrik verilemedi. Ayrıca yangının çıktığı yerde küçük çaplı patlamalar da meydana geldi.

MAHALLEDE BÜYÜK PANİK YAŞANDI 

Yaklaşık bir saatte kontrol altına alınan yangında derneğin depo kısmı tamamen kullanılamaz hale geldi.
Mahalle sakini Mehmet Cömert,  “Yangının neden çıktığını kimse bilmiyor. Depoda, plastik masa, sandalyelerin olduğu yerde çıktı. Neden çıktığını kimse bilmiyor, şuan araştırıyorlar. Allaha şükür yaralı ve can kaybı yok. Mala geldi” diye konuştu.
Yangın ile ilgili Sarıyer‘de soruşturma başlatıldı.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
786 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.