SARIYER'DE ATV'Lİ ZABITALAR YARDIMA KOŞTU

logo

SARIYER’DE ATV’Lİ ZABITALAR YARDIMA KOŞTU

SARIYER’DE ATV’Lİ ZABITALAR YARDIMA KOŞTU

Sarıyer’de Cuma gününden kar yağışı etkisinde kalan yoğun kar yağışı zabıta ekipleri, karda mahsur hastalar için seferber oldu.

Sarıyer’de zabıta ekipleri, karda mahsur kalan hasta vatandaşlara yardım etmek için seferber oldu.

Sarıyer zabıtasına bağlı ATV motorlu ekipler, kar nedeniyle kapanmış yollarda yardım bekleyen hastaların yardımına koştu. Araçların giremediği bölgelere giden ATV motorlardan oluşan ekipler, öncelikli olarak sağlık durumu kötü olan vatandaşlara ilaç ve ulaşım imkanı sundu.

BİZİM ÖNCELİĞİMİZ İNSAN SAĞLIĞI 

Sarıyer zabıtası motorize ekipleri personeli Erhan Barut sağlık durumu kötü vatandaşlara yardım ettiklerini belirterek, “Bu şartlardaki görevimiz özellikle hastalar, sağlık durumu iyi olmayan insanlar için evlerinden çıkamayanlar için ulaşımı daha rahat bir hale getirmek. Gerekli yerlere ilaç temin etmek, bölgemizde diyaliz hastaları çokça var. Onları diyaliz merkezlerine taşıyoruz. Bizim şu an önceliğimiz sağlık durumu kötü olan vatandaşlarımıza yardım etmek. Mecbur kaldığımız yerde hastayı ATV’ye almak durumunda kalıyoruz. Belli bir yeri ATV’yle indiriyoruz. Dikey ve yokuş olan yerler var” ifadelerini kullandı.

Etiketler: » » » »
1218 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.