SARIYER’DE ANLAMLI PANEL!

logo

SARIYER’DE ANLAMLI PANEL!

SARIYER’DE ANLAMLI PANEL!

Sarıyer Belediyesi, ‘Aileden Sokağa Taşan Şiddet Yargılamada Sorunlar’ konulu panel ve fotoğraf sergisi düzenliyor

Sarıyer Belediyesi, ‘Aileden Sokağa Taşan Şiddet Yargılamada Sorunlar’ Panelinde kadına şiddeti masaya yatıracak. Panel öncesi bir de ‘Kadın ve Şiddet’ konulu sergi açılacak.

 ŞİDDET GÖREN KADINLAR CANLANDIRILACAK

“Kadına Yönelik Şiddete Hayır” konulu “Sheddeath” başlıklı sergiye Doğa Rutkay, Zeynep Beşerler, Deniz Çakır, Rojda Demirer, Zeynep Mansur gibi 50’ya yakın ünlü kadın destek verdi. Fotoğraf sanatçısı Ümit Karalar; ünlü kadınlara uygulanan plastik makyaj performansıyla şiddet gören kadının yaşadığı duygusal çöküntüyü ve çaresizliği topluma aktarmayı hedefliyor.

YAŞAR KEMAL KÜLTÜR MERKEZİ’NDE

Panelde, Av. Özlem Özkan’ın iyi hal indirimleri gibi “yasal sorunların” neler olduğunu anlatacak. Ayrıca, Psikolog Büşra Birtane Doyum da kadınların şiddetten uzaklaşırken yaşadıkları ruhsal sorunları anlatılacak. Fotoğraf sanatçısı Ümit Karalar’ın “Türkiye’de her gün şiddete maruz kalan üç kadın hayatını kaybediyor! Duyarsız Kalmayın!” sloganıyla yola çıktığı ‘Kadın ve Şiddet’ konulu fotoğraf sergisi ve panel 23 Kasım 2016 tarihinde saat 13.00’da Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

 

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
621 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.