SARIYER’DE 20 DEVLET OKULUNA DESTEK EĞİTİM ODASI- Sarıyer Posta

logo

SARIYER’DE 20 DEVLET OKULUNA DESTEK EĞİTİM ODASI

SARIYER’DE 20 DEVLET OKULUNA DESTEK EĞİTİM ODASI

İSTKA’nın çocuk ve gençleri kapsayan Mali Destek Programı çerçevesinde, Sarıyer’de bulunan 20 devlet okulunda önemli adım atıldı. 20 okul da program dahilinde destek eğitim odasına kavuştu.

Konuyla ilgili olarak Boğaziçi İlim ve Kültür Vakfı’nın proje koordinatörü olan Abdullah Ensen açıklama yaptı. Özel eğitime ihtiyaç duyan çocukların önünde yer alan engellerin kaldırıldığını kaydeden Ensen, eğitim fırsatlarının sunulduğunu söyledi. Boğazhisar Eğitim Kurumları bünyesinde ana sınıfından 8. sınıfa kadar özel eğitim çalışmalarının gerçekleştiğini aktaran Ensen, bunun önemine dikkat çekti. Ensen, “Bizler bu alanda ihtiyaç olduğunun farkındayız. Özel eğitime ihtiyaç duyan tüm çocuklarımız için bu çalışmaları gerçekleştirmeye çalışacağız” diye konuştu.

“ÖĞRETMEN VE AİLELER BİLİNÇLİ OLMALI”

Ensen, aile ve öğretmenlerin de bu alanla ilgili bilinçli olması gerektiğine vurgu yaptı. Gerek öğretmenler, gerekse ailelerde farkındalığın oluşmasını sağlamaya çalıştıklarını belirten Ensen, “Eğer bilinçli olmazlarsa çocukların gelecek ve eğitimleri kısıtlanıyor. Bizler de çalışmalarımızla bu durumu engellemeye çalışıyoruz” dedi.

Etiketler: » » » » » » » » » »
349 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.