Sarıyer usta bir sanatçı daha kazandı...

logo

Sarıyer usta bir sanatçı daha kazandı…

Sarıyer usta bir sanatçı daha kazandı…

CSanat ve edebiyat dünyasından çok sayıda kişinin yerleşim alanı haline gelen Sarıyer mesleğinde uzmanlaşan bir sanatçı daha kazandı. Uzun yıllar ABD’de kalan heykeltıraş Ahmet Nuray, ilçemize gelerek sanat çalışmalarını devam ettirmeye başladı.

Çeliktepe’de uzun yıllar önce kurduğu Ahmet Nuray Sanat Atölyesi’nde resim, heykel ve seramik dallarında sanatçılar yetiştirmeye devam eden Ahmet Nuray ve kursiyerleri Sarıyer Kültür Merkezi’nde bir de sergi açtı. 21 Eylül’e kadar gezilebilecek serginin açılışına Belediye Başkan Yardımcıları Adnan Ayber ile Mustafa Tok da katıldı. Sergide 11 amatör sanatçıya ait 40’tan fazla eser yer alıyor.

A

‘Sonbahar Renkleri’ adı verilen sergide resim, heykel ve seramik çalışmasından oluşan 40’tan fazla eser yer alıyor. Sergide ayrıca Ahmet Nuray’ın da bir soyut bir heykel çalışması bulunuyor.

“SANATI ANLAYAMAYANLAR DEĞERSİZ GÖSTERMEYE ÇALIŞIYOR”

Ahmet Nuray’ın yıllar önce Tarabya Meydanı’na konulan bazı soyut heykelleri halen bulundukları alana değer katmaya devam ediyor. Sarıyer Posta’ya sanat çalışmaları işle ilgili bilgi veren Ahmet Nuray, “Yıllarca ABD ile Türkiye arasında gide-gele mekik dokudum. Artık tamamen ülkemde yaşamak istiyorum. Çünkü Türkiye’deki dostluğu ve insanların Bbirbirine sıcak yaklaşımını hiçbir yerde bulamadım. Ancak yabancı ülkelerdeki sanata ve sanatçıya verilen değeri de ülkemizde göremedim. Bazen soyut heykelleri anlamakta zorlanan kişilerin bunları değersiz göstermeye çalışması ise ayrı bir üzüntü kaynağım oluyor. Ancak her ne olursa olsun sanatta ne sanatçı yetiştirmekten uzak kalmayacağım ve bundan sonra da ülkem için çalışacağım. Bu kapsamda Sarıyer için de yapmam gereken her şeyi yapacağım” dedi.

 

 

2316 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.