Sarıyer Silahlı Sesleri ile uyandı

logo

Sarıyer Silahlı Sesleri ile uyandı

Sarıyer  Silahlı Sesleri ile uyandı

Sarıyer’deki Amerikan Konsolosluğu’na kimliği belirsiz kişilerce silahlı saldırı düzenlendi. Saldırı sonrası çatışma çıktı.

Sarıyer‘deki Amerikan Konsolosluğu’na kimliği belirsiz kişilerce silahlı saldırı düzenlendi. Saldırı sonrası polisle saldırganlar arasında çatışma çıktığı bildirildi. Biri erkek, diğeri kadın olduğu iddia edilen saldırganların kaçtığı, bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldığı kaydedildi. Saldırı sonrası konsolosluğa bomba imha ve inceleme ekipleri sevk edildi. Çok sayıda ambulans da bölgede bekletiliyor.

KADIN SALDIRGAN ÖLDÜ İDDİASI

Konsoloslukta görevli güvenlik görevlilerin de karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. Saldırganlar olay yerinden kaçarken ilk belirlemelere göre yaralanan güvenlik görevlisi olmadığı öğrenildi. Şahısları yakalamak için polis ekipleri çevrede geniş çaplı çalışma başlattı. Kadın saldırganın saklandığı evin etrafını çeviren polis ekipleri eve operasyon yaptı. Operasyona Bomba İmha Uzmanı da katıldı.

Yaralı olarak sedye ile evden çıkartılan kadın saldırgan ambulansa alındı. Saldırganın ambulansta hayatını kaybettiği iddia edildi.

Polis ekiplerinin evde ve Amerikan Konsolosluğu çevresindeki inceleme ve araştırması sürüyor. Bomba imha ekipleri olay yerindeki şüpheli bir paketi de fünye ile patlattı.

Etiketler: » » »
1516 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.