Sarıyer sahilleri hizmet bekliyor

logo

Sarıyer sahilleri hizmet bekliyor

Sarıyer sahilleri hizmet bekliyor

İstanbul’un gözde sahilleri arasında öne çıkan Sarıyer plajları bu yıl sorunlarla boğuşuyor. Kısırkaya, Kilyos ve Gümüşdere gibi sahiller yeni sezon öncesi  hizmet fakiri.

Geçtiğimiz yıllarda Sarıyer’de bulunan sahiller yaz mevsiminin gelmesiyle birçok yerli ve yabancı turistlerle dolup taşardı. Ama sahiller bu yıl beklenen ilgiyi görmedi. Plajlara gelenler memnun ayrılmadılar. Gerek belediyenin, gerekse özel işletmelerin sorumlu davranmaması dolaysıyla sahillerin denetimsiz olması bu duruma neden olarak gösteriliyor.

Sahil bölgelerinde yaşayan halktan ve esnaftan edindiğimiz bilgilere göre; Sahiller belediyenin denetimine girmesiyle önemini kaybetti.  Bölgede geçimini turizmden sağlayan halk,  yaşanan durumdan rahatsız olduğunu ifade etti.

 Sarıyer plajları sınıfta kaldı

Plajlarda yaptığımız gözlemlerde her yerin çöp içerisinde olduğu arabaların gelişi güzel park edilmesi, sahillerde güvenlik şeritlerinin ve dubalarının olmaması zabıta ve cankurtaranın olmaması gibi eksiklikler göze çarpıyor.

Durum böyle olunca yerli ve yabancı turistler buralara gelmekten çekinir hale geldi. Sarıyer’de bulunan bazı sahillerin genel durumu şu şekilde:

Kısırkaya plajı kaderine terk edildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 2 yıl önce işletmesi köylülerden himayesi alınan Kısırkaya plajı adeta kendi kaderine terk edilmiş durumda.  Plajı denetleyecek ne bir zabıta ne de cankurtaran bulunuyor.  Her yeri çöplerle dolu plajda turistlerin temel ihtiyaçlarını giderecekleri tesisler de bulunmuyor.  Bu durumdan köy halkı oldukça şikayetçi.

 

 

Etiketler: » » » » » » »
2257 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.