SARIYER POLİSİ'NDEN ÜÇ OPERASYON

logo

SARIYER POLİSİ’NDEN ÜÇ OPERASYON

SARIYER POLİSİ’NDEN ÜÇ OPERASYON

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Büro Amirliği ekipleri üç ayrı operasyonla zanlıları kıskıvrak yakaladı. FSM, Bahçeköy ve Tapu Müdürlüğü’nde yapılan operasyonlarda yakalan zanlılar tutuklanarak adliyeye sevk edildi.

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Büro Amirliği ekipleri kasa hırsızlığı, dolandırıcılık operasyonlarında zanlıları yakalayarak adliyeye sevk etti.

DEVRİYE ATAN POLİSLER FARK ETTİ

FSM Mahallesi Okul Altı Sokak içerisinde Sarıyer Asayiş Büro Amirliği Ekipleri ring halinde iken ilginç bir hırsızlık olayı ile karşılaştı. Aynı sokak içerisinde bulunan bir evden sarkıtılan üçlü priz, üçlü prizin ucuna takılı elektrikli spiral makinesi, makinenin altında çelik kasa açılmaya çalışılmış halde ve terk edilmiş olarak gören  ekipler hemen harekete geçti. Polis ekipleri yapılan çalışma neticesinde Esenyurt’a kaçtıklarını tespit ettiği şüpheliler A. Ş., B. E. ve eşi Y. E.’yi olayın zanlısı olarak yakaladı.

Şüphelilerden,  A. Ş. bulunan kasa ile birlikte Beşiktaş Asayiş Büro Amirliği’ne teslim edilirken, diğer şahıslar da polisteki işlemlerin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

KASA HIRSIZLARI TUTUKLANDI

Yine geçtiğimiz günlerde Bahçeköy bölgesinde meydana gelen kasa hırsızlığı ile ilgili çalışma yapan  Sarıyer Polisi, R. H. Y. ile  adını D. Y. olarak tanıtan ancak gerçek kimliğinin A. Y. olduğu öğrenilen iki şüpheli şahsı yakaladı. UYAP sorgusu yapılan A. Y.’nin, Ruhsatsız Ateşli Silahlarla Mermileri, Taşıma veya Bulundurma suçundan ayrıca aranması olduğu belirlendi. Adı geçen şahıslar tutuklanarak Metris Cezaevine teslim edildi.

TAPUDA DOLANDIRICILIK YAPACAKTILAR

Sarıyer Asayiş Büro Amirliği Ekipleri’ne  Sarıyer Tapu Müdürlüğü’nden, sahte nüfus cüzdanı ile vekaletname düzenleyerek tapu alım/satımı yapılmaya çalışıldığı ihbarı geldi. Polisin yürüttüğü çalışma sonucunda P. D. isimli şahıs adına düzenlenmiş sahte evraklar ile arsa satmaya çalışıldığı ve adı geçen şahsın olaydan haberdar olmadığı anlaşıldı. Olayda şüpheli 1956 doğumlu R. U, 1959 doğumlu M. Y. ve 1964 doğumlu N. D. yakalandı. Resmi belgede sahtecilik ve Dolandırıcılık, Vergi Usul Kanununa Muhalefet suçlarından 3 farklı aranmasının olduğu anlaşılan şüpheli R. U. ve diğer şahıslar polisteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

http://www.sariyerposta.com

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » »
1717 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.