Sarıyer Müftülüğü'nden öğrencilere anlamlı proje

logo

Sarıyer Müftülüğü’nden öğrencilere anlamlı proje

Sarıyer Müftülüğü’nden öğrencilere anlamlı proje

Türkiye Diyanet Vakfı Sarıyer Şubesi ve Sarıyer Müftülüğü organizesi ile İTÜ, Boğaziçi ve Koç Üniversitelerinde okuyan yüzlerce öğrenciye barınma, yeme ve içme olanağı sağlıyor.

sarıyer müftü

Daha öncede yaptığı bir çok sosyal projeyle gündeme gele Sarıyer Müftülüğü anlamlı bir projeye daha imza attı. Türkiye Diyanet Vakfı Sarıyer Şubesi ile birlikte ortaklaşa geliştirdiği projeyle, Sarıyer’de okuyan öğrencilerin barınma yeme ve içme gibi ihtiyaçlarını temin ediyor.

“Amaç; Başarılı insanlarının yetişmesinde katkıda bulunmak”

Sarıyer Müftülüğü konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Öğrencilerimizin başarı çıtasını yükseltmek için Sarıyerimiz’de güvenilir, sağlıklı, modern öğrenci konuk evleri açmaya devam ediyoruz. Üniversitede okuyan öğrencilerimizin barınma ihtiyacını karşılamak, geleceğin başarılı insanlarının yetişmesinde katkıda bulunmak amacıyla İlçemizdeki İTÜ, Boğaziçi, Koç gibi üniversitelerde okuyan öğrencilerimize şu ana kadar 10 ev açılarak 50’e yakın öğrencimize barınma imkanı sağlandı. Bununla birlikte İstanbul Teknik Üniversitesi’nde okuyan öğrencilerimize yönelik Pınar Mahallesi’nde 30 kişilik bir yurt binasının açılışı da 2015-2016 yılı Eğitim ve Öğretim dönemi başında öğrencilerimizin hizmetine açıldı. İTÜ Ayazağa Kampüsü’ne yürüyüş mesafesinde olan öğrenci evinde öğrencilerimize kahvaltı ve akşam yemeği de verilmektedir. Öğrencilerimize derslerinden arta kalan zamanlarında Kur’an-ı Kerim ve anlamı ile Temel Dini Bilgiler verilmektedir.”

Etiketler: » » » » » »
1306 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.