Sarıyer Kent Konseyi’nin ‘Kadın Hakları Paneli’ne bir kişi bile gelmedi

logo

Sarıyer Kent Konseyi’nin ‘Kadın Hakları Paneli’ne bir kişi bile gelmedi

Sarıyer Kent Konseyi’nin ‘Kadın Hakları Paneli’ne bir kişi bile gelmedi

11Sarıyer Kent Konseyi Kadın Meclisi öncülüğünde düzenlenen ‘İnsan Hakları Bağlamında Kadın Hakları Paneli’ne konuşmacıların dışında hiçbir izleyici gelmeyerek tam bir skandal yaşandı.

Gerçekleştirileceği bir hafta önce duyurulduğu halde bugün saat 13:00’te Sarıyer Kültür Merkezi’nde yapılacak olan panelin konuşmacıları Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanvekili Av. Süreyya Turan ve Emekli Hakim ve Av.İzzet Doğan ile panelin yöneticisi Av. Meral Umut Akarca vaktinde önce gelip, izleyicilerin salonu doldurmasını beklediler. Ancak bu beklemenin sonunda tam bir hayal kırıklığı yaşandı. Çünkü 100 kişilik salonda sadece çaycı, hizmetli ve Kent Konseyi’nin iki görevlisinden başka kimse yoktu. “Hiç olmazsa 3birkaç kişi gelir de buraya kadar yorulmamış oluruz” diyerek, bir süre daha dışarıda oturup çay içen panelistler sonunda salondaki yerlerini aldı ve yaşadıkları hayal kırıklığını Sarıyer Posta kamerasına anlattılar.

AV. MERAL AKARCA. “DETERJAN DAĞITSALARDI GELEN ÇOK OLURDU”

Panelin moderatörlüğünü yapan Av. Meral Umut Akarca, izleyici olarak Kent Konseyi üyelerinin bile gelmemiş olmasını eleştirip, “Konu ülkemiz insanları için çok önemli. İnsan hakları, kadın hakları ve kadına 4uygulanan şiddet konusunda bilgi verecektik. Çünkü kanunlar değişti, insanların yasal haklarını ne şekilde araması gerektiği konusunda bilgi sahibi olması gerekir. Ama ne yazık ki sonuç ortada. Eğer bir kutu da çamaşır deterjanı hediye edilmiş olsaydı kadınlarımız panel izlemeye gelirlerdi” diyerek, gösterilen ilgisizliğe olan tepkisini dışa vurdu.

Kent Konseyi görevlisi Kübra Küçükerden de, panel için sosyal medya aracılığıyla duyuru yaptıklarını ancak cep mesajlarını Sarıyer Belediyesi Özel Kalem’in geçilmesi gerektiğini söyledi ve Kent Konseyi’nin özel parası olmadığı için de caddelere pankart asamadıklarını belirtti. Bu arada Belediye’den her zaman cep mesajları geçilerek bu tür etkinliklerin duyurulduğu ancak bu kez kimseye böyle bir mesaj gelmediği öğrenildi.8

AV. İZZET DOĞAN: “DAVET EDİLMEK BENİ SEVİNDİRDİ AMA İZLEYİCİ GELMEMESİ ÜZDÜ”

Değişik yerlerden gelen panelistler bir süre daha bekledikten sonra Kültür Merkezi’nde ayrıldı. Konuşmacılardan Emekli Hakim ve Avukat İzzet Doğan, 13 yıl boyunca eski Sarıyer Adliyesi’nde Hukuk Hakimliği yaptığını ve böyle bir panelde konuşmak için gelmekten dolayı mutlu olduğunu belirtirken, “Sarıyer’i çok seviyorum. Davet edilince mutlu oldum ancak salonda kimseyi bulmamak üzücü oldu” dedi.

SARIYER POSTA (ÖZEL HABER)


2368 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.