Sarıyer Kaymakamı Karaman öğrencilere kıyafet referandumu yaptı..

logo

Sarıyer Kaymakamı Karaman öğrencilere kıyafet referandumu yaptı..

Sarıyer Kaymakamı Karaman öğrencilere kıyafet referandumu yaptı..

A150 BİN ÖĞRENCİ İLE 2 BİN 500 ÖĞRETMEN DERSBAŞI YAPTI

İlk ve ortaokulların yanı sıra liselerde okuyan 50 bin öğrenci ile devlet okullarıyla özel eğitim kurumlarında görev yapan 2 bin 500 öğretmen bugün Sarıyer’de ders başı yaptı. Kaymakam Karaman ise kıyafetle ilgili olarak öğrenciler arasında mini bir referandum yapıp, ne giymek istediklerini sordu.

2013-14 eğitim-öğretim yılının başlaması ve İlköğretim Haftası nedeniyle bu sabah Türkan Şoray İlk ve Ortaokulu’nda bir tören düzenlendi. Törene Kaymakam Ömer Karaman, Belediye Başkanı Şükrü EGenç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Celal Yılmaz Gültekin ile Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Ayber, Kaymakamlığa bağlı daire müdürleri, Milli Eğitim Şube Müdürleri, mahalle muhtarı, okul müdürleri, öğrenci ve veliler katıldı.

TÜRKAN ŞORAY İSTANBUL DIŞINDA OLDUĞUNDAN GELEMEDİ

Okulu 1974 yılında yaptıran sinema sanatçısı Türkan Şoray’ın Altın Koza Film Festivali’ne katıldığı için Adana’da bulunması nedeniyle gelemediği tören Atatürk ve şehitlerimiz için saygı duruşu ve istiklal Marşı okunması ile başladı. Ardından Türkan Şoray ilk ve Ortaokulu Müdürü Esma Kırılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Celal Yılmaz Gültekin, Belediye Başkanı Şükrü Genç ve Kaymakam Ömer Karaman, yeni eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle konuşmalarda bulunup, öğrenci, öğretmen ve velilerle başarılı bir dönem geçirmeleri temennisinde Dbulundular.

Törende üç öğrenci ‘Andımız’ı, bir öğrenci de İlköğretim Haftası ile ilgili bir şiir okurken, ilk kez okulla tanışan iki ana sınıfı öğrencisine bir buket çiçek veren üst sınıf öğrencileri “Hoşgeldiniz” dediler.

KAYMAKAM ÖĞRENCİLERE “FORMA MI YOKSA SERBEST KIYAFET Mİ İSTİYORSUNUZ?” DİYE SORDU

Öte yandan geçen yıl çıkarılan yönetmelikle okullarda kıyafet serbestliği getirilmesinin bazı veliler tarafından olumlu karşılanmadığı, hatta bazı okulların da formadan vazgeçmediği dikkate alınarak bu konuda kararın okullara bırakılması, yeni eğitim-öğretim yılı açılışında da gündeme
geldi.

BKIYAFET KONUSUNDA OKUL AİLE BİRLİKLERİ KARAR VERECEK

Kaymakam Ömer Karaman törene katılan alt ve üst sınıf öğrencilerin yanına gidip “forma mı giymek, istersiniz yoksa serbest kıyafetle mi okula gelmek istersiniz?” diye sordu. Okula formasız gelen öğrencilerin büyük bölümü forma giymek istediklerini belirtirken bazıları da serbest kıyafetten yana olduklarını ifade etti. Kaymakam Karaman, okul kıyafetini belirlenmesinde kararın okul aile birliklerine bırakıldığını belirtirken, kişisel görüş olarak da forma giyilmesinin öğrenciler açısından daha yararlı olacağını belirtti.

BAŞKAN ŞÜKRÜ GENÇ’TEN MEZUN OLDUĞU OKULA DESTEK

Bu arada aynı zamanda Belediye Başkanı Şükrü Genç’in de mezun olduğu okul olan Hisarüstü Mahallesi’ndeki Türkan Şoray İlk ve Ortaokulu’yla Cdikkat çekici bir şekilde ilgilenildiği ve bakımının yapıldığı görüldü. Başkan Yardımcısı Adnan Ayber, Başkan Şükrü Genç’in destek verdiği okulun bahçesindeki parke taşları ve asfalt kaplama ile dış duvar boyası ve peyzajının Sarıyer Belediyesi tarafından yapıldığı belirtildi. Başkan Genç okulun bir özel bir kolejden farkı olmadığını belirtirken, iç kısımda bulunan pembe koltuklu toplantı salonunun da diğer okullardan daha güzel ve farklı olduğu görüldü.

 

 

 


2119 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.