'Sarıyer İmamı' gözaltına alındı!

logo

‘Sarıyer İmamı’ gözaltına alındı!

‘Sarıyer İmamı’ gözaltına alındı!

Sarıyer’de gerçekleştirilen FETÖ operasyonu kapsamında örgütün ‘Sarıyer İmamı’ olduğu iddia edilen Muzaffer Taşkın gözaltına alınırken, eski bir Sarıyer meclis üyesi de arananlar arasında.

15 Temmuz FETÖ terör örgütünün darbe girişiminin sonrasında tüm Türkiye’de başlatılan operasyonlar Sarıyer’de de devam ediyor. Operasyonlar kapsamında Sarıyer’de bazı işadamları gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında FETÖ terör örgütünün “Sarıyer İmamı” olduğu iddia edilen emlakçı Muzaffer Taşkın da bulunuyor. Taşkın’ın inşaat şirketleri ile olan bağlantıları da araştırıldığı belirtiliyor.

Boğaz manzaralı villasında gözaltına alındı

Taşkın’ın Kireçburnu’ndaki boğaz manzaralı lüks villasında gözaltına alındığı komşuları tarafından da sosyal medyada duyuruldu. Sarıyer’deki siyasi ve bürokratik etkisiyle bilinen Muzaffer Taşkın’ın Kireçburnu’ndaki villası yıllarca tartışma konusu olmuştu. Milli Emlak Müdürlüğü’nden kiraladığı yeri Boğaziçi İmar Müdürlüğü’nden aldığı imtiyazla lüks bir şatoya çevirmişti. Yapılan şikâyetlere rağmen lüks villaya hiçbir işlem uygulanmamıştı.

Meclis üyesi için gözaltı kararı

Yine alınan bilgilere göre; FETÖ soruşturmasını yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 2004-2009 arasında Sarıyer’de meclis üyeliği yapan bir kişi için de gözaltı kararı aldığı belirtiliyor. Eski meclis üyesinin kayıp olduğu ve arandığı ileri sürülüyor.

Etiketler: » » » » »
5268 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.