Sarıyer İlçe Seçim Kurulu önünde gergin bekleyiş..!

logo

Sarıyer İlçe Seçim Kurulu önünde gergin bekleyiş..!

Sarıyer İlçe Seçim Kurulu önünde gergin bekleyiş..!

DSCF8422CHP’nin Belediye Meclis Üyesi aday listesini birkaç dakika geç verdiği iddiası ilgili yapılan itirazları değerlendiren İlçe Seçim Kurulu’ndan çıkacak sonucu merak eden partililer kurul binası önüne akın etti. Belediye Başkanı Şükrü Genç ile Başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve adayları ile çok sayıda partili ve belediye çalışanı şuan İlçe Seçim Kurulu önünde kurulun toplantısını bitirip, açıklama yapmasını bekliyor.

CHP’lilerin yanı sıra MHP İlçe Başkanı Erdal Çoban, Belediye Başkan Adayı Ahmet Özyürek, meclis üyesi adayları ile AK Parti’den DSCF8397birkaç kişi İlçe Seçim Kurulu bahçesinde beklemelerini sürdürüyor.

Belediye Başkanı Şükrü Genç, aday listesi ile ilgili herhangi bir sıkıntı olmadığını söyledi. MHP Adayı Ahmet Özyürek ise, “Önemli olan hukuksal sürecin tamamlanması ve yasal çerçevede seçime girip, centilmence mücadele etmektir. Nihayetinde hepimiz bu ilçeyi yönetmeye talibiz. Her şey hukuk ve yasalar çerçevesinde yürürse insanlarımızın içi rahat olur” dedi.

Bu arada İlçe Seçim Kurulu önünde çok sayıda sivil ve resmi güvenlik görevlisi önlem almış durumda.

DSCF8425Öte yandan İlçe Seçim Kurulu’nun uyarısı üzerine CHP listesinden istifa eden Niyazi Tomba’nın yerine Kastamonulular
Federasyonu’ndan Ali Görgülüler’in yazıldığı belirtildi.

CHP ile ilgili kararın saat 17:00’a kadar açıklanması bekleniyor..

Ayrıntıları Sarıyer Posta’da okuyacaksınız… Sarıyer Posta İlçe Seçim Kurulu önündeki gergin bekleyişin sonucunu okurlarına ayrıntılarıyla aktarmaya devam edecek..

(Tuncay DAĞLI)

 

 

3507 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.